Co najmniej 149 osób zginęło w tłumie w Korei Południowej podczas obchodów Halloween w sobotni wieczór

Seul, Korea Południowa -

Co najmniej 149 osób zginęło, a dziesiątki zostało rannych w dzielnicy Itaewon w Seulu, gdy ogromny tłum, szacowany na ponad 100,000 29 osób, zbierał się, by świętować Halloween w sobotę XNUMX października.

Według lokalnych mediów tłum został uwięziony i zgnieciony w wąskiej uliczce w pobliżu hotelu Hamilton, głównego miejsca imprezowego w mieście. Podobno zmiażdżenie zaczęło się po tym, jak niektórzy ludzie przewrócili się, a inni upadli na innych jak domino, uniemożliwiając im poruszanie się lub oddychanie.

Około 50 osób doznało zatrzymania akcji serca, a sto innych miało problemy z oddychaniem. Według władz ratowniczych większość zabitych i rannych ma po 20 lat.

Prezydent Korei Południowej Yoon Suk-yeol przewodniczył nadzwyczajnemu spotkaniu w niedzielę i zarządził natychmiastowe udzielenie pierwszej pomocy i leczenie ludności w okolicy.

Według stanu na dzień dzisiejszy potwierdzona liczba zmarłych to 149 osób z 79 obrażeniami. Według lokalnych mediów było to również uważane za najbardziej śmiertelny incydent w historii Korei Południowej.

Zdjęcie dzięki uprzejmości: Yonhap News

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=–=–=–=–==-

Potrzebujesz ubezpieczenia Covid-19 na następną podróż do Tajlandii? Kliknij tutaj.

Śledź nas na Facebook

Dołącz do nas na LINE, aby złamać alerty!

National News Writer w The Pattaya News od września 2020 r. do października 2022 r. Urodzona i wychowana w Bangkoku, Nop lubi opowiadać historie o swoim rodzinnym mieście słowami i obrazami. Jej doświadczenie edukacyjne w Stanach Zjednoczonych i pasja dziennikarska ukształtowały jej autentyczne zainteresowania społeczeństwem, polityką, edukacją, kulturą i sztuką.