Chińska obywatelka i tajska żona aresztowana za nielegalne posiadanie broni palnej w luksusowym domu w Phuket

Kathu, Phuket –

Obywatel Chin i jego żona Tajka zostali aresztowani za nielegalne posiadanie broni palnej w ich rezydencji po przeszukaniu policyjnym w piątek, 28 października.

Oficjalne przeszukanie zostało przeprowadzone po śledztwie dotyczącym Chińczyka, którego nazwisko zostało zatajone przez władze, który podobno pokazywał swoją broń w mediach społecznościowych.

Podczas przeszukania w luksusowym domu pary znaleziono łącznie 18 sztuk broni palnej. Większość z nich to karabiny na kulki, ale według władz niektóre z nich zostały zmodyfikowane tak, aby można je było stosować z prawdziwą amunicją.

Jego 29-letnia tajska żona, której nazwisko ujawniono tylko jako Sapaworn, powiedziała policji, że część broni zarejestrowano pod jej nazwiskiem, a część nie. Podobno wyznała, że ​​cała broń palna była prawdziwa i nigdy nie otrzymali pozwolenia na posiadanie lub używanie broni palnej.

Obaj zostali zabrani na lokalny posterunek policji i początkowo oskarżeni o posiadanie broni palnej bez zezwolenia.

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=–=–=–=–==-

Potrzebujesz ubezpieczenia Covid-19 na następną podróż do Tajlandii? Kliknij tutaj.

Śledź nas na Facebook

Dołącz do nas na LINE, aby złamać alerty!

Zapisz się!
Nie Meechukhun
National News Writer w The Pattaya News od września 2020 r. do października 2022 r. Urodzona i wychowana w Bangkoku, Nop lubi opowiadać historie o swoim rodzinnym mieście słowami i obrazami. Jej doświadczenie edukacyjne w Stanach Zjednoczonych i pasja dziennikarska ukształtowały jej autentyczne zainteresowania społeczeństwem, polityką, edukacją, kulturą i sztuką.