Ostatni podejrzany poszukiwany za zabójstwo kanadyjskiego biznesmena w Phuket aresztowanego po 13 latach

Phuket -

Ostatni podejrzany, który był poszukiwany za rzekome zamieszanie w morderstwo Kanadyjczyka w Phuket, został ostatecznie aresztowany w Hua Hin, w prowincji Prachuap Khiri Khan, w niedzielę 30 października, po 13 latach ucieczki.

39-letni Samran Seemek był poszukiwany przez Sąd Prowincji Phuket za umyślne morderstwo, jak stwierdzono w nakazie aresztowania wydanym 5 marca 2009 roku.

Według władz, Kanadyjczyk Francis Alex Degioanni, lat 34, który był właścicielem Panorama Condominium w dzielnicy Kathu, został zastrzelony w swoim domu w subdystrykcie Patong 19 lutego 2009 roku. Wstępne śledztwo ujawniło, że Degioanni miał podobno konflikt z singapurskim biznesmenem w branży nieruchomości.

Biznesmen podobno skontaktował się z Tajką, aby zatrudnić rewolwerowców. Pięciu z sześciu podejrzanych, w tym biznesmen i czterech bandytów, zostało aresztowanych w 2009 roku, pozostawiając tylko Samrana, który podobno znajdował dla bandytów zakwaterowanie i jeździł dla nich motocyklem.

Trwające śledztwo ujawniło, że ostatni podejrzany dyskretnie mieszkał ze starym przyjacielem w podokręgu Hin Lek Fai w Hua Hin. W związku z tym urzędnicy zwrócili się o zgodę na aresztowanie do sądu prowincji Hua Hin przed wejściem do domu podejrzanego i przeprowadzeniem aresztowania.

Początkowo Samran zaprzeczył wszystkim stawianym mu zarzutom. Został zabrany z powrotem na posterunek policji w Patong na dalsze przesłuchanie i postępowanie sądowe.

Zdjęcie dzięki uprzejmości: Komchadluek

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=–=–=–=–==-

Potrzebujesz ubezpieczenia Covid-19 na następną podróż do Tajlandii? Kliknij tutaj.

Śledź nas na Facebook

Dołącz do nas na LINE, aby złamać alerty!

Zapisz się!
Nie Meechukhun
National News Writer w The Pattaya News od września 2020 r. do października 2022 r. Urodzona i wychowana w Bangkoku, Nop lubi opowiadać historie o swoim rodzinnym mieście słowami i obrazami. Jej doświadczenie edukacyjne w Stanach Zjednoczonych i pasja dziennikarska ukształtowały jej autentyczne zainteresowania społeczeństwem, polityką, edukacją, kulturą i sztuką.