Największe historie z Phuket z ostatniego tygodnia: zaginionego Rosjanina znaleziono martwego, Izraelczyków aresztowano z 55 kulami na lotnisku i nie tylko

Witam, Czytelnicy i zwolennicy Phuket Express!

Poniżej znajduje się nasza cotygodniowa funkcja, w której przedstawiamy najważniejsze lokalne historie w naszej okolicy Phuket z zeszłego tygodnia. Liczba historii różni się z tygodnia na tydzień.

Są one wybierane i nadzorowane przez nasz zespół redakcyjny i mają na celu umożliwienie naszym czytelnikom szybkiego „nadrobienia” ważnych historii, które mogli przegapić. Codziennie publikujemy wiele historii i łatwo pogubić się w ważnych wydarzeniach czy zmianach w naszej okolicy. W osobnym artykule robimy podsumowania krajowe, to tylko najlepsze lokalne historie w prowincji Phuket.

Nie są one w określonej kolejności ważności, ale z grubsza w kolejności publikacji. Są to dni od poniedziałku 24 października 2022 r. do niedzieli 30 października 2022 r.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najpopularniejsze lokalne historie!

  1. Przyjaciele zaginionej Rosjanki w Phuket oferują 10,000 XNUMX dolarów każdemu, kto ma informacje i prowadzi do jej odnalezienia.                                                  Doniesiono, że przyjaciele pani Eleny oferują 10,000 XNUMX dolarów każdemu, kto posiada informacje, które prowadzą do jej odnalezienia. Zainteresowani powinni skontaktować się z departamentami policji w rejonie Phuket w celu uzyskania wskazówek.

Ciało zaginionej Rosjanki w Phuket z Thalang zostało znalezione unoszące się w pobliżu plaży Patong w szóstym dniu głównych poszukiwań na całej wyspie.

 To było około 40 kilometrów od miejsca, w którym zaginęła.

Minister Turystyki i Sportu zasugeruje premierowi Tajlandii poprawę bezpieczeństwa na morzu dla turystów w Phuket.

„Zasugeruję premierowi Tajlandii, aby poprawił bezpieczeństwo na morzu, aby zadbał o turystów, takich jak więcej sprzętu ratunkowego i więcej ratowników” – zauważył pan Pipat.

2. Niezidentyfikowany cudzoziemiec został uratowany po chorobie dekompresyjnej podczas nurkowania w pobliżu wyspy w Chalong.

Powiedział ratownikom, że właśnie wyzdrowiał i ponownie zaczął nurkować po operacji serca. 

3. Motocykle mogą teraz przejeżdżać częściowo zawaloną drogą Patong Hill Road.

Motocykle mogą bezpiecznie przejeżdżać przez okolicę. Droga jest otwarta dla motocykli 24 godziny na dobę.

4. Izraelczyk został aresztowany na międzynarodowym lotnisku w Phuket z 55 kulami 5.56 mm.

Funkcjonariusze znaleźli w jego bagażu 55 pocisków 5.56 mm, które po prześwietleniu są używane do karabinu.

5. Obywatel Chin i jego żona Tajka zostali aresztowani za nielegalne posiadanie broni palnej w ich rezydencji po przeszukaniu policyjnym w piątek, 28 października.

W luksusowym domu pary znaleziono łącznie 18 sztuk broni palnej. 

6. Ostatni podejrzany, który był poszukiwany za rzekome zamieszanie w morderstwo Kanadyjczyka w Phuket, został ostatecznie aresztowany w Hua Hin, w prowincji Prachuap Khiri Khan, w niedzielę 30 października, po 13 latach ucieczki.

To wszystko na ten tydzień, jak zawsze dziękuję za wsparcie!

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.