Rosyjski rynek silnie odbija się na Phuket, mówią urzędnicy ds. Turystyki, którzy mają być numerem jeden w czwartym kwartale

Phuket, Tajlandia-

Według czołowych przedstawicieli branży turystycznej w Phuket, rynek rosyjski odbił się ostatnio i oczekuje się, że stanie się on rynkiem numer jeden dla Phuket w czwartym kwartale, zwanym również szczytem sezonu.

Pan Rangsiman Kingkaew, dyrektor wykonawczy Stowarzyszenia Biznesu Turystycznego w Phuket, rozmawiał z Phuket Express i miał do powiedzenia:

„Przed COVID-19 rynek rosyjski był drugim dla Phuket, za rynkiem tylko chińskim. Chiny nadal stosują politykę Covid-Zero, która zmniejszyła turystykę z Chin do prawie zera. Nie wykazują żadnych oznak poluzowania tej polityki w najbliższej przyszłości.”

„Rosja miała swój udział w problemach odstraszających turystykę, zwłaszcza w związku z toczącą się wojną na Ukrainie, jednak Tajlandia zachowała neutralne stanowisko wobec tego konfliktu iw rezultacie nadal zezwala na rosyjskie loty i rosyjskich turystów. Trzy główne rosyjskie linie lotnicze latają obecnie bezpośrednio do Phuket. Widzieliśmy znaczny wzrost rosyjskich turystów, zwłaszcza młodszych Rosjan”.

„Na podstawie aktualnych przyjazdów i modeli przewidujemy, że w listopadzie do Phuket przyjedzie około 50,000 100,000 rosyjskich turystów. Przed Covid było to około 4 XNUMX miesięcznie, ale rozumiemy, że sytuacja nie jest taka sama. Mimo to, jeśli trend się utrzyma, spowoduje to, że wyprzedzą takie rynki jak Hindusi i Malezyjczycy, co doprowadzi do tego, że Rosjanie będą największym rynkiem dla Phuket w czwartym kwartale”. Rangsiman zakończył.

Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/