63-letni emigrant z Nowej Zelandii aresztowany w Phuket z 26 pistoletami, 11 granatami i wieloma kulami

Phuket -

63-letni emigrant z Nowej Zelandii został aresztowany w Phuket z 26 pistoletami, 11 granatami i wieloma kulami.

Policja Regionu 8 poinformowała Phuket Express, że aresztowała dziś rano Garetha Alana Daviesa, 63-letniego Nowozelandczyka, w domu w Soi Bae Hua w dystrykcie Kathu (7 listopada).th).

Zabrano mu w domu siedem karabinów, w tym AK i M16, 19 pistoletów, 11 granatów i wiele kul.

Został zabrany na komisariat policji w Kathu, gdzie został oskarżony o nielegalne posiadanie broni palnej, granatów i amunicji. Jego apel do zarzutów nie został złożony od razu.

Urzędnicy imigracyjni powiedzieli Phuket Express, że pan Davies legalnie mieszkał w Tajlandii przez 23 lata. Był żonaty z Tajką, panią Pannee Chanbamrong, przez 20 lat, zanim zmarła pięć lat temu.

Pan Davies był niepełnosprawny i nie mógł chodzić od pięciu lat, po tym, jak wcześniejsze urazy związane z pracą doprowadziły do ​​jego niepełnosprawności. Później był leczony w prywatnym szpitalu w Phuket. Nie ma rodziny ani krewnych w Tajlandii.

Wcześniej był legalnie zatrudniony jako inżynier przy wierceniu barek na morzu w południowej części Tajlandii. Przeszedł na emeryturę w wieku 55 lat. Przebywał legalnie w Tajlandii z wizą emerytalną do listopada 2023 r. i nie znajdował się na żadnej czarnej liście ani liście obserwacyjnej, ani żadnych wcześniejszych problemów prawnych w Tajlandii.

Pan Davies ani policja nie wydali żadnych bezpośrednich oświadczeń, dlaczego mógł odebrać broń lub jak policja ją odkryła.

Jest to rozwijająca się historia i będziemy podawać więcej szczegółów, gdy zostaną opublikowane.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.