Największe historie z Phuket z ostatniego tygodnia: wieloryb Bryde'a znaleziony martwy, samochody dozwolone na wzgórzu Patong i nie tylko

Witam, Czytelnicy i zwolennicy Phuket Express!

Poniżej znajduje się nasza cotygodniowa funkcja, w której przedstawiamy najważniejsze lokalne historie w naszej okolicy Phuket z zeszłego tygodnia. Liczba historii różni się z tygodnia na tydzień.

Są one wybierane i nadzorowane przez nasz zespół redakcyjny i mają na celu umożliwienie naszym czytelnikom szybkiego „nadrobienia” ważnych historii, które mogli przegapić. Codziennie publikujemy wiele historii i łatwo pogubić się w ważnych wydarzeniach czy zmianach w naszej okolicy. W osobnym artykule robimy podsumowania krajowe, to tylko najlepsze lokalne historie w prowincji Phuket.

Nie są one w określonej kolejności ważności, ale z grubsza w kolejności publikacji. Są to dni od poniedziałku 31 października 2022 r. do niedzieli 6 listopada 2022 r.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najpopularniejsze lokalne historie!

  1. Ogromny, rzadki wieloryb Bryde'a został znaleziony martwy na wyspie Racha w podokręgu Rawai, w dzielnicy Mueang Phuket.Został zidentyfikowany jako samica wieloryba Bryde o długości co najmniej 13 metrów. Wieloryb nie żył od co najmniej miesiąca.
  2. Plastikowy kubek został znaleziony wewnątrz martwego wieloryba Bryde'a w Rawai w Phuket.

    Wieloryb uległ poważnemu rozkładowi, a przyczyna jego śmierci jest nadal niejasna.

  3. Wczoraj w nocy Phuket nawiedziły gwałtowne powodzie po krótkim okresie ulewnych deszczy, które spowodowały chaos i zniszczenia.

Wielu mieszkańców mieszkających w domach i mieszkaniach nie było w stanie poruszać się samochodami przed powodzią.

Na drodze w Kamali znaleziono osuwisko po ulewnych deszczach, które nawiedziły Phuket zeszłej nocy i wczesnym rankiem.

3. Dwóch obywateli Rosji i jeden Taj zginęło po zderzeniu dużego roweru, motocykla i taksówki w Rawai.

Nagranie z CCTV pokazało później, że duży rower, który jechał z dużą prędkością, zderzył się z poruszającym się mniejszym motocyklem i zaparkowaną taksówką.

4. Samochody mogą teraz przejeżdżać częściowo zawaloną drogą Patong Hill Road, ale tylko na pasie Patong do Kathu.

Gubernator Phuket Naroong Woonciew nakazał, aby sedany, pickupy i minivany (małe pojazdy) mogły korzystać z uszkodzonego Patong Hill, ale tylko na jednym pasie z Patong do Kathu od 4 listopada 2022 roku.

5. Według czołowych przedstawicieli branży turystycznej w Phuket, rynek rosyjski odbił się ostatnio i oczekuje się, że stanie się on rynkiem numer jeden dla Phuket w czwartym kwartale, zwanym również szczytem sezonu.

6. Liderzy turystyki w Phuket rozmawiali z rządem Tajlandii i kierownictwem branży lotniczej, aby spróbować znaleźć rozwiązania dla, jak mówią, drogich lotów krajowych.

To wszystko na ten tydzień, jak zawsze dziękuję za wsparcie!

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.