Happy Loy Krathong z mediów TPN, gdzie jechać w Pattaya i Phuket

Tajlandia -

Dzisiaj, 8 listopada, obchodzony jest Festiwal Loy Krathong w Tajlandii, podczas którego ludzie zbierają się wieczorem, aby w całym kraju unosić kosze z kwiatami i liśćmi bananów.

Loy Krathong przypada w noc pełni księżyca dwunastego miesiąca księżycowego (zwykle w połowie listopada).

Ludzie będą gromadzić się na drogach wodnych, aby unosić swoje oświetlone świecami Krathong, aby odprowadzić wszelkie negatywne i nieszczęścia na ich Krathong, a także przeprosić Boginię Wody za rozlewanie odpadów przez cały rok.

Zachęca się ludzi do robienia Krathongów z naturalnych materiałów lub pożywienia, które mogą jeść ryby. Ci, którzy przychodzą w grupach, aby unosić się na wodzie ze swoim Krathongiem, są zachęcani do dzielenia się Krathongiem w celu zmniejszenia marnotrawstwa.

Policja i funkcjonariusze organów ścigania zapewnią bezpieczeństwo na imprezach Loy Krathong. Prawie każda organizacja samorządowa zapewnia miejsca do pływania Krathongów, podczas gdy niektóre organizują festiwale Loy Krathong.

Miejsca na festiwal Loy Krathong w Pattaya?:

Plaże Pattaya, zwłaszcza Pattaya Beach w pobliżu Central Mall na koncerty i pokazy kulturalne.

Ngan Wat (lokalne wydarzenie zwykle organizowane podczas Loy Krathong Day) odbywa się w świątyni Sutthawat/Suttawas w dystrykcie Nongprue w Banglamung, Chonburi, od 6 do 8 listopada 2022 roku.

Pattaya Terminal 21 zaprasza dziś, 8 listopada, do zupełnie nowego doświadczenia festiwalu Loy Krathong na jego terenie.

Legenda Siam organizuje festiwal Loy Krathong do 12 listopadath.

Miejsce na festiwal Loy Krathong w Phuket:

Trwa festiwal Loy Krathong i impreza OTOP w Saphan Hin w Phuket Town.

W Rawai nad jeziorem Nai Harn

W Karon nad jeziorem Nong Harn

W Chalong na plaży Palai

W Sri Soonthorn w Bang Ma Ruan Reservoir

W Wichit w Mudong Canal

W Kamali na plaży Kamala

W Patong na plaży Patong?

W Rassadzie na Uniwersytecie Rajabhat Phuket

W Paklok na plaży Thala

W Kathu w Kathu Public Park

Dzisiejszej nocy nastąpi również niesamowite zaćmienie Księżyca, znane również jako krwawy księżyc. Nie przegap tego!

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.