Według tajlandzkiego Ministerstwa Energetyki godziny otwarcia barów, centrów handlowych i wielu innych miejsc mogą zostać skrócone, aby oszczędzać energię elektryczną

Krajowy —

Tajskie Ministerstwo Energii zamierza narzucić na siłę kampanię oszczędzania energii elektrycznej dla gospodarstw domowych i przedsiębiorstw, takich jak centra handlowe, stacje benzynowe lub kluby nocne, aby walczyć z rosnącymi cenami skroplonego gazu ziemnego (LNG) wykorzystywanego w krajowej produkcji energii.

Ceny LNG mogą w zimie nadal rosnąć ze względu na wojnę rosyjsko-ukraińską, deprecjację bahta i wzrost zapotrzebowania na energię w Europie – powiedział Kulit Sombatsir, stały sekretarz Ministerstwa Energetyki.

Kulit powiedział, że jeśli ceny LNG wzrosną do 50 USD za milion metrycznych brytyjskich jednostek termicznych (MMBTU) przez ponad dwa tygodnie z rzędu, kampania oszczędzania energii elektrycznej, która zwykle jest przyjmowana dobrowolnie przez ludzi, stanie się obowiązkowa.

Posunięcie to zostało zatwierdzone w poniedziałek przez Narodową Radę Polityki Energetycznej (NEPC) pod przewodnictwem premiera generalnego Prayuta Chan-o-cha.

Jeśli dobrowolne środki staną się obowiązkowe, firmy takie jak centra handlowe, stacje benzynowe, bary lub kluby nocne mogą zostać poproszone o wcześniejsze zamknięcie, chociaż dokładne godziny lub miejsca nie zostały jeszcze ogłoszone.

 

Środek ten stosuje się również do niepotrzebnego oświetlenia, takiego jak duże podświetlane bilbordy, a także klimatyzatory w budynkach, które mogą wymagać dostosowania do 27 stopni Celsjusza.

Możliwe skrócenie godzin otwarcia klubów nocnych już wywołało sprzeciw Thanakorna Kuptajita, doradcy Thai Alcoholic Beverage Business Association, który powiedział, że to posunięcie raczej osłabiłoby ożywienie gospodarki, ponieważ Tajlandia jest w szczycie sezonu i będzie wyjątkowo niepopularna. turyści.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=-=-===-=-=-=–=–=–=–==-

Dołącz do dyskusji w naszej grupie na Facebooku https://www.facebook.com/groups/438849630140035/lub w komentarzach poniżej.

Zapisz się!
Tanakorn Panyadee
Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.