Operatorzy lokali rozrywkowych proszą rząd Tajlandii o legalne przedłużenie godzin otwarcia, anulowanie popołudniowego zakazu sprzedaży alkoholu

ZDJĘCIE: MGR Online

Tajlandia -

Operatorzy lokali rozrywkowych złożyli pismo do rządu Tajlandii z prośbą o legalne otwarcie ich lokali do 4 rano i anulowanie popołudniowego zakazu sprzedaży alkoholu w godzinach 2-5.

Prezes Tajskiego Stowarzyszenia Biznesu Napojów Alkoholowych (TABBA) Pani Kemmigar Rattanakun złożyła wniosek wczoraj (9 listopada)th) do Prezesa Rady Ministrów w Izbie Rządu. List odebrał pan Mongkolchai Somudon, zastępca stałego sekretarza Kancelarii Premiera.

Pani Kemmigar powiedziała tajskim mediom: „Koncentrujemy się na „strefach nocnej rozrywki”, które są dobrze znanymi obszarami w Patong (Phuket), Khao Lak (Phang Nga), Cha Weng Beach (Wyspa Samui w Surat Thani), większość Pattaya i na Khao San Road, Soi Cowboy (Bangkok).”

„Godziny otwarcia lokali rozrywkowych w tych strefach muszą zostać prawnie przedłużone do godziny 4:00 rano. Obecne ciężkie egzekwowanie prawa z wcześniejszych czasów szkodzi turystyce i tym biznesom. Zwłaszcza turyści zagraniczni nie lubią wracać do domu o północy lub 2 w nocy”.

„Ponadto poza tymi strefami musimy mieć możliwość sprzedaży alkoholu do 2:00 w nocy, ponieważ teraz wolno nam tylko do północy. W strefach specjalnych musimy mieć prawo do legalnej sprzedaży alkoholu do 4:00”.

„Na koniec należy ponownie rozważyć zakaz godzin sprzedaży alkoholu od 2:00 do 5:00, ponieważ godziny zakazu nie rozwiązują problemów społecznych ani nie zapobiegają wypadkom”. Pani Kemmigar podsumowała.

Oczekuje się, że Urząd Turystyki Tajlandii oficjalnie złoży petycję do tajlandzkiego gabinetu w sprawie tych zmian w przyszłym tygodniu, zauważa The Pattaya News.

Ministerstwo energetyki apelowało jednak o coś przeciwnego. Ze względu na rosnące ceny paliw i koszty energii wysunięto propozycję ograniczenia godzin pracy w klubach nocnych, centrach handlowych, stacjach benzynowych i niektórych innych przedsiębiorstwach. Aby przeczytać więcej o tej propozycji, kliknij tutaj.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.