Przedłużający pobyt Niemca i Tajka aresztowani z bronią, kulami, częściami broni, prochem i narkotykami w Patong

Patong –

Niemka i Tajka, która zatrzymywała się na dłuższy okres pobytu, zostali aresztowani z bronią, kulami, częściami broni, prochem i narkotykami w domu w Patong.

Szef policji w Patong, pułkownik Sujin Nilbodee, powiedział Phuket Express, że 44-letnia Rat z Ubon Ratchathani i 39-letni Mateas, obywatel Niemiec, zostali aresztowani w domu w Soi Khwan Yang w Patongu wczoraj (11 listopada).

Ich nazwiska nie zostały podane do prasy.

Skonfiskowano z nich pistolet, 16 kul, części broni, 12.3 grama prochu i 0.80 grama krystalicznej metamfetaminy. Zabrano ich na posterunek policji w Patong.

Pułkownik Sujin powiedział Phuket Express, że aresztowanie nastąpiło po tym, jak policja została powiadomiona, że ​​Niemiec wysłał zdjęcie broni nad aplikacją LINE, aby komuś grozić. Ta niezidentyfikowana osoba zgłosiła następnie zagrożenie na policję.

Pan Mateas powiedział policji, że od dziesięciu lat mieszka razem ze swoją „żoną”, ale nie zawarł legalnego małżeństwa. Kupił broń od swojego tajlandzkiego przyjaciela o imieniu Boy za 20,000 XNUMX bahtów około cztery lata temu, ale Boy od tego czasu zmarł. Kupował narkotyki od kogoś, kogo twierdził, że nie znał i nie umiał się skontaktować, co wzbudziło podejrzenie policji.

Pan Mateas i pani Rat są oskarżeni o nielegalne posiadanie broni palnej i amunicji oraz nielegalne posiadanie narkotyku kategorii 1.

Pan Mateas stoi w obliczu dodatkowych zarzutów za przedłużanie pobytu, chociaż policja nie powiedziała prasie, jak długo trwał ten okres.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.