Wyjaśnienie: Co się dzieje ze zbliżającym się szczytem APEC w Tajlandii?

Krajowy —

Tajlandia, oficjalny gospodarz szczytu APEC w 2022 r., ogłosiła gotowość do zorganizowania 29. szczytu Azji i Pacyfiku Współpracy Gospodarczej (APEC), który odbędzie się 18 i 19 listopada 2022 r. w Bangkoku za pięć dni od dziś (13 listopada) ).

Ale co to jest naprawdę?

APEC to regionalne forum gospodarcze założone w 1989 r., którego jednym z Członkowie 21 wykorzystać rosnącą współzależność Azji i Pacyfiku poprzez handel, usługi, inwestycje i podróże transgraniczne. Organizacja zwykle organizuje szczyt co roku, a tegorocznym celem będzie ożywienie regionalnej integracji gospodarczej, ponowne połączenie regionu po pandemii COVID-19 i zapewnienie zrównoważonego rozwoju dla przyszłego wzrostu, według Sekretariatu APEC.

Ile krajów weźmie udział w szczycie w Bangkoku?

Teraz wszystkie 21 krajów członkowskich potwierdziło swój udział, niektórzy przez samych przywódców krajów, a niektórzy przez przedstawicieli takich jak prezydent USA Joe Biden, który powierzył wiceprezydent USA Kamali Harris reprezentowanie go na spotkaniu. Prezydent Rosji Władimir Putin również nie będzie obecny z powodu trwającej inwazji na Ukrainę oraz obaw związanych z bezpieczeństwem i dyplomacją.

Ponadto trzy kraje niebędące członkami, w tym Arabia Saudyjska, Francja i Kambodża, potwierdziły, że dołączą do szczytu w Tajlandii jako goście specjalni.

W ramach prezentu dla niektórych Tajów rząd tajski ogłosił 16-18 listopada specjalnymi świętami państwowymi w Bangkoku, Nonthaburi i Samut Prakan podczas spotkania APEC. Oczekuje się, że napływ odwiedzających z tych szczęśliwych prowincji będzie podróżować do prowincji turystycznych, takich jak Pattaya i Phuket na wakacje w tym okresie.

Nakazy i zakazy podczas zjazdu APECt

Dos są zazwyczaj po to, aby czerpać korzyści ze specjalnych długich wakacji, bawić się w pobliskich prowincjach lub odpocząć od zwykłego zamieszania w Bangkoku. Jednak zakazy są takie protesty i niedozwolone zgromadzenies wokół pomieszczeń konferencyjne i kilka obszarów jest zabronionych z powodu obaw o zakłócenia i bezpieczeństwo, chociaż wiele grup aktywistów nadal deklaruje upór w protestach.

Co zawiera szczyt APEC dla Tajlandii?

Tematem szczytu 2022 jest „Saldo Open Connect”. Będąc krajem zależnym od turystyki, który został mocno dotknięty pandemią, Tajlandia ma nadzieję, że kraje członkowskie pomogą sobie nawzajem w 1) ponownym uruchomieniu połączeń regionalnych, zwłaszcza w branży turystycznej i turystycznej, 2) ułatwieniu handlu i inwestycji oraz 3) postępie zrównoważony, zrównoważony i sprzyjający włączeniu społecznemu wzrost poprzez Bio-Circular-Green (BCG) Economy.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=-=-===-=-=-=–=–=–=–==-

Dołącz do dyskusji w naszej grupie na Facebooku https://www.facebook.com/groups/438849630140035/lub w komentarzach poniżej.

Zapisz się!
Tanakorn Panyadee
Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.