Największe historie Phuket z ostatniego tygodnia: Niemcy i Nowozelandczycy aresztowani z bronią, kulami i granatami i nie tylko

Witam, Czytelnicy i zwolennicy Phuket Express!

Poniżej znajduje się nasza cotygodniowa funkcja, w której przedstawiamy najważniejsze lokalne historie w naszej okolicy Phuket z zeszłego tygodnia. Liczba historii różni się z tygodnia na tydzień.

Są one wybierane i nadzorowane przez nasz zespół redakcyjny i mają na celu umożliwienie naszym czytelnikom szybkiego „nadrobienia” ważnych historii, które mogli przegapić. Codziennie publikujemy wiele historii i łatwo pogubić się w ważnych wydarzeniach czy zmianach w naszej okolicy. W osobnym artykule robimy podsumowania krajowe, to tylko najlepsze lokalne historie w prowincji Phuket.

Nie są one w określonej kolejności ważności, ale z grubsza w kolejności publikacji. Są to dni od poniedziałku 7 listopada 2022 r. do niedzieli 13 listopada 2022 r.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najpopularniejsze lokalne historie!

  1. 63-letni emigrant z Nowej Zelandii został aresztowany w Phuket z 26 pistoletami, 11 granatami i wieloma kulami.Wcześniej był legalnie zatrudniony jako inżynier przy wierceniu barek na morzu w południowej części Tajlandii. Przebywał legalnie w Tajlandii z wizą emerytalną do listopada 2022 roku i nie znajdował się na żadnej czarnej liście ani liście obserwacyjnej, ani żadnych wcześniejszych problemów prawnych w Tajlandii.
  2. Lokalne organizacje Phuket zorganizowały festiwal Loy Krathong, do którego przyłączyło się wiele osób.

Ludzie zbierali się na drogach wodnych, aby unosić swoje oświetlone świecami Krathong, aby odprowadzić wszelkie negatywne i nieszczęścia na ich Krathong, a także przeprosić Boginię Wody za rozlewanie odpadów przez cały rok.

3. Zakończono rozbiórkę opuszczonego budynku przy drodze obwodnicy Phuket. Pas Bypass Road został otwarty.

Policja drogowa miasta Phuket donosi o godzinie 12:30 9 listopada, że ​​pas w kierunku północnym na obwodnicy jest teraz otwarty dla ruchu.

4. Rosyjscy turyści trafili na szczyt odwiedzających Phuket w ciągu ostatnich dziesięciu dni.

Phuket Immigration na międzynarodowym lotnisku w Phuket podała aktualne statystyki przylotów od 1 listopadast do listopada 10th, w 2022 r. prowadzą obywatele Rosji z 18,370 XNUMX wizytamirs.

5. Niemka i Tajka, która zatrzymywała się na dłuższy okres pobytu, zostali aresztowani z bronią, kulami, częściami broni, prochem i narkotykami w domu w Patong.

Pan Mateas i pani Rat są oskarżeni o nielegalne posiadanie broni palnej i amunicji oraz nielegalne posiadanie narkotyku kategorii 1. Pan Mateas musi liczyć się z dodatkowymi opłatami za przedłużanie pobytu.

To wszystko na ten tydzień, jak zawsze dziękuję za wsparcie!

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.