Tajlandia potwierdziła, że ​​liczba przypadków Covid-19 wzrosła o 12.8 procent, mówią urzędnicy tajlandzkiego zdrowia publicznego

FOTO: Thairath

Tajlandia -

Potwierdzone przypadki Covid-19 w Tajlandii wzrosły o 12.8 procent, mówią urzędnicy tajlandzkiego zdrowia publicznego.

Dyrektor Generalny Departamentu Kontroli Chorób dr Tares Krassanairawiwong powiedział wczoraj (13 listopada), że liczba potwierdzonych przypadków Covid-19 wzrosła o 12.8 procent od 6 listopadath do listopada 12th. Więcej pacjentów jest leczonych w szpitalach w całej Tajlandii.

Większość przypadków występuje w Bangkoku i pobliskich prowincjach, a także w prowincjach turystycznych, zwłaszcza we wschodniej i południowej części Tajlandii. Obaj to Tajowie i obcokrajowcy, którzy brali udział w miejscach, w których było przeludnienie.

Tymczasem liczby ofiar śmiertelnych Covid-19 są stabilne. Jednak większość zgonów stwierdzono u osób nieszczepionych i zaszczepionych bez dawki przypominającej, powiedział dr Tares. Doktor Tares radzi niezaszczepionym starszym, aby pozostali w domu i unikali festiwali i wydarzeń. Urzędnicy doradzali również noszenie masek i powiedzieli, że wiele osób, zwłaszcza młodzież i turyści, nie nosi masek, co według niego zwiększa ryzyko Covid-XNUMX.

W Tajlandii nie ma jednak obecnie nakazu noszenia masek ani nie planuje się natychmiastowych dalszych ograniczeń, ze szczególnym uwzględnieniem ochrony zdrowia obywateli i podejmowania własnych środków ostrożności w oparciu o ich osobisty poziom ryzyka i podatność na zagrożenia.

Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/