Trzech kierowników restauracji w Karon aresztowano za sprzedaż chronionej papugoryby

Karon –

Trzech kierowników restauracji w Karon zostało aresztowanych za nielegalną sprzedaż papugoryb.

Wczoraj (16 listopadath) Departament Zasobów Morskich i Przybrzeżnych (DMCR) przeprowadził inspekcję wielu restauracji w Karon.

Funkcjonariusze DMCR powiedzieli Phuket Express, że znaleziono trzy restauracje sprzedające dziewięć, pięć i dwie papugoryby, które miały mniej niż 50 centymetrów.

Tych trzech kierowników zostało zabranych na komisariat policji w Karon. Zarzuca się im posiadanie ryb chronionych znajdujących się na trzeciej liście Ministerstwa Zasobów Naturalnych i Środowiska (MNRE).

Papugoryby są chronione na obszarze chronionym środowiska morskiego Phuket w ogłoszeniu 2560 (2017) i dodatkowym artykule w 2563 (2020).

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.