AKTUALIZACJA: Zaginiony Francuz w Surat Thani został znaleziony martwy

FOTO: Piyapong Sukchana / ekipa ratownicza

Sura Thani:

Ciało zaginionego Francuza zostało znalezione po tym, jak zaginął na pięć datak.

Nasza poprzednia historia:

Francuz zaginął w kurorcie w Surat Thani od soboty (12 listopada).th.) Właściciel ośrodka zgłosił policji 15 listopada, że ​​Francuz nie wymeldował się 14 listopadath.

Poszukiwania są kontynuowane od 15 listopada przez szefa dystryktu Panom, policję Phanom, funkcjonariuszy Parku Narodowego Khao Sok i ratowników.

Szef dystryktu Phanom, Suchao Tumosic, powiedział Phuket Express, że jego matka kontaktowała się z ambasadą francuską, twierdząc, że od 12 listopada nie można było skontaktować się z jej synem.

Miejscowi powiedzieli The Phuket Express o godzinie 11:00 w sobotę (12 listopada).th.) że pan Tizzlano, lat około 34, wspiął się na górę Nang Phanthurat ze swoim dronem, aby robić zdjęcia i nagrywać filmy.

O godzinie 4:00 (12 listopada brth) poprosił miejscowych o odnalezienie jego drona, który spadł w lesie. Chciał ich wynająć za 2,000 bahtów. Miejscowi odmówili, ponieważ robiło się zbyt ciemno i ostrzegli pana Tizzlano, że dżungla jest niebezpieczna w nocy i że ma wrócić następnego dnia.

Wczoraj (10 listopada) o godzth) miejscowi słyszeli dźwięki przypominające stukanie w drewno u podnóża góry Nang Phanthurat.

Dziś rano (17 listopada brth), w Parku Narodowym Khao Sok zostało utworzone Centrum Operacji Kryzysowych (EOC) przez gubernatora Surat Thani, pana Wichawuta Jintoe.

Funkcjonariusze znaleźli sygnał z telefonu komórkowego pana Tizzlano. Okazało się, że w telefonie komórkowym pozostało 20 procent baterii. Sygnał telefoniczny GPS poruszał się w pobliżu podstawy wzgórza. W tamtym czasie wierzyli, że pan Tizzlano wciąż idzie, aby znaleźć wyjście z lasu. Ponad sto osób z zespołu poszukiwawczego kontynuowało dzisiaj poszukiwania.

Dziś o 12:30 jego ciało zostało tragicznie znalezione na klifie. Jego ciało zostało wywiezione z lasu do pobliskiego szpitala w celu ustalenia dokładnej przyczyny śmierci. Zespół poszukiwawczy uważał, że pan Tizzlano mógł spaść z urwiska.

Media TPN składają kondolencje rodzinie i znajomym.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.