Aktualizacja: Przedłużająca się niemiecka para aresztowana w Pattaya, która stawiała opór podczas aresztowania, została oskarżona o kradzież pojazdu w Phuket i zabranie go do Malezji

Wichit –

Niemiecka para została wcześniej oskarżona o stawianie oporu podczas aresztowania w dramatycznym incydencie w Pattaya zostali oskarżeni o nielegalną kradzież i sprzedaż wynajętego samochodu, który został znaleziony w Malezji.

Policja z Wichit powiedziała Phuket Express, że 2 listopada brnd, 2022 Pani Petcharat Mankong, lat 22, która jest właścicielką skradzionego samochodu, złożyła na policji zaktualizowane zgłoszenie dotyczące pojazdu po tym, jak dowiedziała się, że podejrzani zostali niedawno aresztowani w Pattaya za przekroczenie terminu pobytu.

Od lutego 5th, pani Julia Poppelbaum, lat 34, obywatelka Niemiec, wynajęła SUV-a Petcharata na miesiąc za 32,000 14,000 bahtów. Wpłaciła kaucję w wysokości 18,000 XNUMX bahtów przed otrzymaniem kluczyków do samochodu. Miała zapłacić pozostałe XNUMX XNUMX bahtów później, a następnie zwrócić pojazd.

Na 12 lutegoth Pani Petcharat otrzymała telefon z biura Komisji Kontroli Narkotyków, że jej samochód (funkcjonariusze sprawdzili tablice rejestracyjne, aby znaleźć prawdziwego właściciela) przejechał przez punkt kontroli narkotykowej w Malezji. Władze podejrzewały, że samochód mógł być zamieszany w nielegalną sieć narkotykową i chciały, aby właściciel był tego świadomy.

Pani Petcharat sprawdziła sygnał GPS samochodu, który wskazywał, że samochód znajduje się w Malezji. Próbowała skontaktować się z panią Julią, ale bezskutecznie.

Petcharat złożył doniesienie do odpowiednich organów policji, zanim nakaz aresztowania został wydany wiele miesięcy później, 14 listopadath dla pani Julii Poppelbaum i jej chłopaka pana Thomasa Veita, lat 47, obywatela Niemiec, pod zarzutem kradzieży.

Policja odkryła, że ​​para wróciła do Tajlandii i przebywała zbyt długo i czekała na deportację. Zostaną teraz oskarżeni o kradzież pojazdu i poniosą te zarzuty przed deportacją.

To była ta sama para, która niedawno była zamieszana w dramatyczne aresztowanie w Pattaya za przekroczenie dozwolonego okresu pobytu, zauważa TPN Media, które można zobaczyć w tym filmie i artykule, klikając lub stukając tutaj.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.