118 jaj żółwi skórzastych znalezionych na plaży Phang Nga

Phangnga –

W sumie na plaży w Phang Nga, na północ od Phuket, znaleziono 118 jaj żółwia skórzastego.

Departament Zasobów Morskich i Przybrzeżnych (DMCR) powiedział Phuket Express, że został powiadomiony o jajach od lokalnego mieszkańca Khao Pilai w poddystrykcie Kokkloi w dystrykcie Takua Thung. Ślady żółwi morskich znaleziono wczoraj (17 listopada) na plaży Bang Khwanth).

Funkcjonariusze z DMCR przybyli na plażę. Kopanie piasku na głębokość 20 centymetrów zajęło około 78 minut, zanim odkryto jaja żółwia skórzastego. W sumie znaleziono 118 jaj. 106 z nich to jaja zapłodnione.

Jaja zostały przeniesione do pobliskiego bezpiecznego obszaru z powodu obaw o uszkodzenia spowodowane warunkami atmosferycznymi. Uważa się, że młode żółwie morskie wyklują się w ciągu 60 dni.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.