Protestujący starli się z policją pod Pomnikiem Demokracji w Bangkoku

Bangkok -

  Tajlandzka policja wystrzeliła dziś gumowe kule w stronę protestujących, którzy próbowali przedrzeć się przed Pomnik Demokracji w Bangkoku.

 Nasze poprzednie historie:

Publiczne zgromadzenia są zakazane podczas szczytu APEC w centrum konferencyjnym i 19 hotelach w Bangkoku.

Kierowana przez młodzież antyrządowa grupa Ratsadon ogłosiła w środę, że rano 18 listopada wyruszy z ratusza w Bangkoku na miejsce szczytu APEC, aby zaprotestować przeciwko spotkaniu.

Teraz aktualizacja:

Od godziny 9:00 rano (18 listopada brth) protestujący zebrali się pod Pomnikiem Demokracji, przygotowując się do przeniesienia na teren szczytu APEC 2022 w Narodowym Centrum Kongresowym Queen Sirikit.

Tajska policja ds. zamieszek ustawiła się w kolejce, aby zablokować protestujących przed ogłoszeniem, że protestujący naruszają ustawę o zgromadzeniach publicznych. Poproszono ich o powrót do Lan Khon Muang, wyznaczonego miejsca protestu.

Protestujący wielokrotnie próbowali przepchnąć się i przebić przez linię policji, bez większych sukcesów. Aby powstrzymać demonstrantów, wystrzelono gumowe kule. Doniesiono, że co najmniej ośmiu demonstrantów zostało aresztowanych, co najmniej pięciu zostało rannych, a co najmniej pięciu policjantów zostało rannych tylko dziś rano. Jeden z reporterów agencji Reuters został uderzony rzuconą szklaną butelką i doznał poważnego urazu oka.

To jest rozwijająca się historia.

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/