Tajlandzka Rada Kontroli Narkotyków w celu przedyskutowania propozycji przeciwników konopi, aby jutro ponownie kryminalizować fabrykę

Tajlandia-

  Tajski minister zdrowia publicznego i wicepremier Anutin Charnvirakul powiedział dziś tajskim mediom, że jego zdaniem marihuana nie może zostać ponownie przekształcona w nielegalny środek odurzający i nie jest zbytnio zaniepokojony propozycją przeciwników konopi, aby ponownie całkowicie zakazać tej rośliny .

Nasza poprzednia historia:

Tajlandzka Rada Kontroli Narkotyków, na czele której stoi wicepremier Wissanu Krea-ngam, spotka się w Bangkoku we wtorek, 22 listopada, aby przedyskutować propozycje przeciwników legalizacji konopi, aby ponownie uczynić tę roślinę nielegalnym narkotykiem kategorii 5.

Dzisiaj (21 listopadast) Pan Anutin, główna postać stojąca za dekryminalizacją konopi indyjskich w Tajlandii w czerwcu, ujawnił prasie swoje przemyślenia na temat jutrzejszego spotkania Rady Kontroli Narkotyków Tajlandii (22 listopadand).

Pan Anutin powiedział: „Będą dwie kwestie, którymi będą się zajmować przeciwnicy ustawodawstwa dotyczącego konopi indyjskich, którzy mnie pozywają. Pierwszą z nich będzie propozycja dla Rady Kontroli Narkotyków, aby przywrócić marihuanę do nielegalnego narkotyku, co natychmiast uznałoby za przestępstwo posiadanie, sprzedaż i uprawa. Druga kwestia będzie dotyczyła Powiadomienia Zdrowia Publicznego w sprawie ziół kontrolowanych w ogólności i ogólnych przepisów dotyczących rośliny (konopie indyjskie).”

Kiedy Anutin został zapytany przez Associated Thai Press, czy Komisja Kontroli Narkotyków zmieni marihuanę z powrotem w nielegalny narkotyk, Anutin powiedział: „Jeśli mnie pytasz, muszę powiedzieć, że nie można ponownie zamienić marihuany w nielegalny narkotyk. Jest zbyt wiele firm, rolników, konsumentów, pacjentów medycznych, lekarzy i wielu innych, którzy polegają na roślinie dla swojego zdrowia i dochodów”.

Kiedy Anutin został zapytany o opinie niektórych lekarzy, którzy sprzeciwiają się ustawodawstwu dotyczącemu konopi indyjskich, pan Anutin powiedział: „Musimy polegać na ogólnej polityce rządu i zdrowia publicznego. Nadal przestrzegamy prawa i przepisów dotyczących zdrowia publicznego, w których konopie indyjskie koncentrują się na zastosowaniu w medycynie, zdrowiu i gospodarce. Powinniśmy słuchać i rozumieć obawy i różne opinie oraz wymyślać rozsądne rozwiązania, aby spotkać się w pół drogi, ale sugerowanie całkowitej prohibicji i robienie z ludzi przestępców, marnowanie zasobów wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych na ponowne spożywanie, sprzedaż lub uprawę konopi indyjskich nie jest odpowiedzią do tej kwestii”.

Kiedy Anutin został zapytany o organizację People's Network for Cannabis Legislation w Tajlandii, która planuje jutro, 20 listopada, zorganizować protest i przeciwstawić się prohibicjonistom marihuany, której przedstawicielem jest pan Prasitthichai Nunual, pan Anutin powiedział: „Proszę, nie naciskaj zbyt dużo i rozumieją, przeciwnicy marihuany w większości nie rozumieją rośliny i jej zalet. Wszystko będzie tak, jak jest teraz, nie przewiduję żadnej decyzji, która ponownie zakaże marihuany. Miliony ludzi odniosły dobre korzyści z naszej polityki dotyczącej konopi indyjskich, w której zarabiają pieniądze i poprawiają swoje zdrowie w porównaniu z tymi, którzy mają negatywny wpływ na marihuanę”.

TPN będzie informować o przebiegu spotkania przez cały dzień jutro, 22 listopada 2022 r.

=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=–=–=–=–==-

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Pattaya News w 2022 roku!

Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/