Czeska para poważnie ranna po potrąceniu przez pickupa w Phang Nga podczas przechodzenia przez jezdnię

Phang Nga-

Czeska para odniosła poważne obrażenia po potrąceniu przez pickupa podczas przechodzenia przez ulicę w Khao Lak.

Policja w Khao Lak została powiadomiona o wypadku zeszłej nocy o godzinie 7:30 (21 listopada).st) w podokręgu Kuekkak. Przybyli na miejsce policjanci i pogotowie ratunkowe zastali na drodze uszkodzony samochód dostawczy. Kierowca, zidentyfikowany jako 52-letni Payak z Yasothorn, czekał na miejscu zdarzenia na policję.

Przed furgonetką ratownicy znaleźli dwóch rannych obcokrajowców: 64-letniego Vladimira Koci i 50-letnią Jana Koci Lhotakova, oboje są obywatelami Czech. Obaj odnieśli poważne obrażenia i zostali przewiezieni do miejscowego szpitala.

Kierowca pickupa powiedział The Phuket Express: „Jechałem z prędkością 80 km/h. W okolicy nie ma wystarczającej ilości światła i padał deszcz. Nie widziałem turystów”.

Świadek, 40-letni Supparuek, powiedział dziennikarzom The Phuket Express: „Turyści znajdowali się na pasie centralnym i mieli właśnie przejść przez ulicę, zanim został potrącony przez pana Payaka”.

Szef policji w Khao Lak, pułkownik Jirawat Sararam, powiedział Phuket Express. „Przeprowadziliśmy testy na obecność narkotyków w moczu kierowcy, pana Payaka, które wykazały wynik negatywny, podczas gdy test na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazał zero. Jednak grozi mu oskarżenie o brawurową jazdę i spowodowanie poważnych obrażeń”.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.