Francuz aresztowany w Rawai za nielegalne posiadanie szkieletów wielorybów

Rawaj –

Francuz został aresztowany w Rawai za nielegalne posiadanie części szkieletów wielorybów.

Urzędnicy Departamentu Zasobów Morskich i Przybrzeżnych (DMCR) powiedzieli Phuket Express, że otrzymali informację od osoby, która prosiła o zachowanie anonimowości, że cudzoziemiec w Rawai rzekomo nielegalnie posiada szkielety wielorybów.

Urzędnicy kontynuowali śledztwo, w wyniku którego ostatecznie aresztowali pana Thierry'ego Alaina, lat 52, obywatela Francji, w Rawai wczoraj (21 listopadast). Zabrano mu części dolnej szczęki wieloryba fiszbinowego.

Przyznał urzędnikom, że szkielet wieloryba należy do niego. Został zabrany na komisariat policji w Chalong, gdzie usłyszał zarzuty naruszenia ustawy o ochronie dzikich zwierząt.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.