Tajski Komitet Kontroli Alkoholu sprzeciwia się sprzedaży alkoholu do 4 rano

ZDJĘCIE: Khaosod

Krajowy —

Tajski Komitet Kontroli Alkoholu sprzeciwił się propozycji przedłużenia legalnych godzin sprzedaży napojów alkoholowych do 4 rano, powołując się na potencjalny wzrost liczby wypadków drogowych.

Dr Opas Karnkawinongpop, stały sekretarz Ministerstwa Zdrowia Publicznego, ujawnił dziennikarzom Tajlandii dzisiaj, 25 listopada, po zakończeniu spotkania z Komitetem Kontroli Alkoholu, że komitet początkowo sprzeciwiał się pomysłowi zezwolenia na sprzedaż alkoholu od 5:4 do XNUMX:XNUMX JESTEM.

Komisja stwierdziła, że ​​to zbyt długo, ponieważ oznacza to, że alkohol może być sprzedawany przez 11 godzin dziennie, co może zwiększyć problemy zdrowotne związane z alkoholem, urazy i ofiary.

Dr Opas stwierdził, że szansa na wypadki związane z jazdą pod wpływem alkoholu mogłaby również wzrosnąć o ponad 27% lub 10-20 ofiar dziennie, gdyby pozwolono sprzedawać alkohol od 5:4 do XNUMX:XNUMX pomimo całonocnych policyjnych punktów kontrolnych.

Tajski Komitet Kontroli Alkoholu rozważył już korzyści ekonomiczne wynikające z propozycji, ale nadal zgodził się, że przedłużenie nie powinno być wymagane, dodał dr Opas.

Niemniej jednak sprzeciw komisji był tylko sugestią, która zostanie przekazana do rozpatrzenia przez Krajową Komisję ds. Polityki Napojów Alkoholowych 22 grudnia.

Dr Opas powiedział, że sprzeciw wobec wydłużenia godzin sprzedaży alkoholu nie miał nic wspólnego z kolejną propozycją przedłużenia legalnych godzin zamknięcia lokali rozrywkowych.

Technicznie rzecz biorąc, te dwie zasady są osobnymi notatkami mediów TPN i nawet jeśli tajski gabinet zgodzi się na wydłużenie godzin zamknięcia klubów nocnych, w teorii godziny sprzedaży alkoholu również musiałyby zostać prawnie przedłużone.

Tajski gabinet ma się spotkać we wtorek, 29 listopada, aby omówić wydłużone godziny życia nocnego w strefach turystycznych.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=-=-===-=-=-=–=–=–=–==-Masz ogólną wskazówkę dotyczącą wiadomości, komunikat prasowy, pytanie, komentarz itp.? Nie interesują nas propozycje SEO. Napisz do nas na [email chroniony]

Zapisz się!
Tanakorn Panyadee
Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.