Liczba krajowych podróżujących po Tajlandii w tym roku sięga 200 milionów

Phuket

Tajlandia -

Liczba tajskich podróżników w tym roku osiągnęła 200 milionów od zeszłego miesiąca, powiedział rzecznik tajlandzkiego rządu.

Rzecznik rządu Anucha Burapachaisri poinformował prasę o wynikach w piątek (25 listopada)th).

„Od początku tego roku do końca zeszłego miesiąca jest w sumie 200 milionów tajlandzkich podróżników. Urząd Turystyki Tajlandii (TAT) spodziewał się, że w tym roku liczba ta wyniesie jedynie 160 milionów”.

„Dochód od tajlandzkich podróżników wynosi 800 miliardów bahtów, czyli więcej niż oczekiwał TAT na 656 miliardów bahtów w tym roku. Więcej Tajów podróżowało po kraju, zwłaszcza na rodzinne wyjazdy i seminaria” – wyjaśnił Anucha.

„Premier Tajlandii Prayut Chan-o-cha cieszy się, że Tajowie lubią podróżować po tym kraju. To dobrze, że ożywia turystykę po Covid-19, bo rząd zawsze wspierał podróże krajowe” – dodał Anucha.

TPN zauważa, że ​​Anucha nie ujawniła kryteriów, według których tajski podróżnik może zostać uznany za „turystę krajowego”.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się w naszej siostrzanej witrynie internetowej The Phuket Express, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.