AKTUALIZACJA: Francuz w Rawai oskarżony o nielegalne posiadanie szkieletu wieloryba, który twierdził, że sprzedawca powiedział mu, że jest wykonany z drewna

Rawaj –

Francuz, który został aresztowany w zeszłym tygodniu w Rawai za nielegalne posiadanie szkieletu wieloryba, twierdził, że sprzedawca powiedział mu, że szkielet jest zrobiony z drewna.

Nasza poprzednia historia:

Przedstawiciele Departamentu Zasobów Morskich i Przybrzeżnych (DMCR) powiedzieli Phuket Express. Aresztowali pana Thierry'ego Alaina, lat 52, obywatela Francji, w Rawai w zeszłym tygodniu, 21 listopadast. Zabrano mu części dolnej szczęki wieloryba fiszbinowego.

Teraz aktualizacja:

Pan Alain powiedział urzędnikom, że kupił przedmiot na targu w pobliżu Chalong. Sprzedawca powiedział mu, że jest zrobiony z drewna. Użył go do dekoracji domu i nie wiedział, że to szkielet wieloryba. Urzędnicy próbują namierzyć sprzedawcę.

Urzędnik zastosował technikę spektroskopii w podczerwieni z transformacją Fouriera (FTIR), która udowodniła, że ​​„drewno” jest w rzeczywistości dolną szczęką fiszbinowca.

Urzędnicy nie skomentowali, czy wierzą w historię Francuza lub czy zarzuty przeciwko niemu zostałyby wycofane i zamiast tego zostałyby wniesione przeciwko sprzedającemu, gdy zostanie zlokalizowany.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.