Tajska policja przejmuje grę planszową w Yala, twierdząc, że jest nielegalna, wywołując debatę między politykami

Arifin Soh

Jala –

Tajska policja przejęła grę planszową o nazwie „Patani Colonial Territory” w Yala, która według tajlandzkiej policji jest rzekomo nielegalna.

Kandydat Partii Ruchu Naprzód w Pattani, Arifin Soh, napisał na swoim Facebooku: „Policja Bannang Sata przejęła grę planszową o nazwie Patani Colonial Territory z małego sklepu hobbystycznego i twierdzi, że gra może być nielegalna. Kradzione jest nawet prawo do grania w gry. Trudno jest żyć na Dalekim Południu”.

Wczoraj (28 listopadath), rzecznik Thai Phakdee Party wręczył list do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w celu zbadania tej gry planszowej. W liście stwierdzono, że gra planszowa „Patani Colonial Territory” to gra o kolonialnej historii Patani, która jest wspierana przez Progressive Movement Foundation i rzekomo powoduje zakłócenia i problemy społeczne.

Media TPN zauważają, że policja nie od razu stwierdziła, co jest nielegalne w grze, a zajęcie wywołało ogromne zainteresowanie w mediach społecznościowych, zwracając znacznie większą uwagę na grę po jej przejęciu, niż gdyby została pozostawiona w spokoju. Niektórzy nazywają to „efektem Streisanda”.

Tajskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych nie skomentowało od razu gry ani wypowiedzi polityków opozycji.

W notatkach TPN media informacje o grze są szeroko dostępne w Internecie.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.