AKTUALIZACJA: Urzędnicy śledzą około 100,000 XNUMX kilogramów śmieci na Koh Siray, obwiniają za śmieci pracowników migrujących

Ko Siraj:

Urzędnicy z Bangkoku przybyli, aby śledzić około 100,000 20 kilogramów śmieci wyrzucanych na Koh Siray przez ponad XNUMX lat.

Nasza poprzednia historia:

Problem został ujawniony przez stronę na Facebooku „Monsoon Garbage Thailand” na początku tego tygodnia.

Wczoraj (1 grudnia brst), dyrektor generalny Departamentu Zasobów Morskich i Przybrzeżnych (DMCR), pan Attaphon Jaroenchansa, przyjechał z Bangkoku w celu zbadania sprawy.

Pan Attaphon powiedział Phuket Express: „Większość mieszkańców to obywatele Myanmaru, którzy wynajmują pokoje i mieszkają na obszarze lasów namorzynowych. W przeszłości gmina Rasssada zbierała śmieci w okolicy, ale nadal pozostało ich dużo”.

„Większość śmieci wrzucana jest do wody wokół miejsc zamieszkania migrantów. Każdy musi pomóc w wyrzucaniu śmieci do pojemników, w przeciwnym razie funkcjonariusze organów ścigania będą musieli wyegzekwować to na drodze prawnej” – dodał Attaphon.

Burmistrz Rassada, pan Nakarain Yorsangrat, powiedział Phuket Express: „Wczoraj zorganizowaliśmy wielki dzień sprzątania w okolicy. Zatrudnimy również firmy zajmujące się gospodarką odpadami, aby usunąć wszystkie śmieci z tego obszaru w ramach rozwiązania krótkoterminowego. Jednak w przypadku długoterminowego rozwiązania będziemy kontrolować pracowników migrujących, którzy mieszkają na tym obszarze, ponieważ jest ich zbyt wielu i nie przestrzegają przepisów dotyczących usuwania odpadów”.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.