Filipińczyk aresztowany w Phuket za 252 dni nadmiernego pobytu

Phuket -

  55-letni Filipińczyk został aresztowany w Kathu na 252 dni za przekroczenie legalnych warunków wizowych.

Biuro imigracyjne w Phuket poinformowało Phuket Express, że wczoraj (2 grudniand) zespół funkcjonariuszy imigracyjnych z Phuket aresztował 55-letniego Lito Lopeza, obywatela Filipin, w pokoju w wodospadzie Soi Kathu w Kathu.

Aresztowanie nastąpiło po tym, jak funkcjonariusze odkryli, że pan Lopez przedłużał pobyt zgodnie ze wskazówkami zaniepokojonych obywateli. Kontynuowali śledztwo i odkryli miejsce zamieszkania pana Lopeza.

Pan Lopez wjechał do Tajlandii przez Ranong Immigration 4 marcath, 2020. Do 90 czerwca korzystał z wizy NON-1st, 2020. Następnie przedłużył swoją wizę w Phuket Immigration z wyjątkami Covid podczas pandemii Covid i pozwolono mu pozostać do 25 marcath, 2022. Przedłuża pobyt już od 252 dni. Urzędnicy z Phuket uważali również, że podczas pobytu tutaj nielegalnie pracował w Tajlandii.

Został zabrany na posterunek policji w Kathu, gdzie czeka na deportację na jego koszt.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.