Bomba powoduje wykolejenie pociągu towarowego w prowincji Songkhla

ZDJĘCIE: Thairath Online

Krajowy —

Władze Songkhla zaostrzyły środki bezpieczeństwa po tym, jak bomba podłożona na torach kolejowych spowodowała wykolejenie pociągu towarowego w dzielnicy Sadao w sobotę 3 grudnia. Nie zgłoszono żadnych obrażeń.

Pociąg towarowy nr 707 kursujący między Hat Yai a Padang Besar wykoleił się, gdy zbliżał się do stacji kolejowej Khlong Ngae krótko po południu, po tym, co tajskie media podały jako głośny huk podobny do wybuchu bomby dochodzącego z torów.

Dziś, 4 grudnia, urzędnicy Tajlandzkich Kolei Państwowych, którzy przybyli na inspekcję kolei, potwierdzili, że wykolejenie było spowodowane wybuchem bomby, który pozostawił pod torami dziurę o głębokości dwóch metrów. Bomba była domowej roboty.

Urzędnicy powiedzieli, że jedenaście z 20 samochodów zostało wykolejonych i poważnie uszkodzonych, ale na szczęście nikt w samochodach nie został ranny.

Operacja ratowania pociągu i naprawy torów rozpocznie się w poniedziałek, 5 grudnia, podczas gdy specjaliści od saperów i funkcjonariusze ochrony będą dziś oczyszczać teren.

Tajskie media podały, że obywatele nadal jak zwykle przychodzili do pociągu na stacji kolejowej Yala, chociaż stacja była silnie strzeżona przez funkcjonariuszy ochrony.

Głębokie południe Tajlandii od dawna ma problemy z operacjami powstańczymi, które nieustannie prowadzą nielegalne operacje mające na celu zmniejszenie zaufania do rządu Tajlandii i zastraszenie opinii publicznej, powiedzieli mediom przedstawiciele Songkhla.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=-=-===-=-=-=–=–=–=–==-

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Zapisz się!
Tanakorn Panyadee
Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.