Szczęśliwego Dnia Ojca jutro, 5 grudnia

Krajowy —

Jutro (5 grudnia) przypadają urodziny zmarłego, wielkiego króla Bhumibola Adulyadeja, które od dziesięcioleci obchodzone są w Tajlandii jako Dzień Ojca.

Pomimo jego śmierci 13 października 2016 r., 5 grudnia nadal upamiętnia urodziny Jego Królewskiej Mości Wielkiego Króla Bhumibola i nadal jest dniem świętowania i świętem państwowym dla Tajów.

Będąc ojcem obecnego króla Maha Vajiralongkorna i symbolicznym ojcem wielu Tajów, urodziny króla Bhumibola 5 grudnia obchodzone są corocznie jako dzień ojca w całym kraju.

Okazja ta daje Tajom szansę odwiedzenia i okazania szacunku swoim ojcom, często poprzez wręczenie im kwiatu kanny, znanego po tajsku jako dok phuttha raksa. Ludzie noszą również żółte koszule, kolor reprezentujący poniedziałek, urodziny króla, aby uczcić zmarłego króla i wyrazić wdzięczność za dzieło jego życia.

W ciągu siedmiu dekad panowania król Bhumibol zapobiegł licznym katastrofom narodowym dzięki swojej inteligencji, hartowi ducha i współczuciu od czasu koronacji królewskiej w 1949 r. Setki jego królewskich projektów i chwalona na całym świecie filozofia samowystarczalności wciąż się poprawiają Życie Tajów do dziś.

Zespół Pattaya News jest wdzięczny za jego pracę i mamy nadzieję, że jutrzejszy dzień będzie niesamowitym dniem dla każdego ojca i jego rodziny w kraju.

Urzędy państwowe, takie jak urząd imigracyjny, będą zamknięte. NIE jest to dzień zakazu sprzedaży alkoholu.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=-=-===-=-=-=–=–=–=–==-

Śledź nas na Facebook, Twitter, wiadomości Google, Instagram, Tiktok, youtube, Pinterest, Flipboardlub Tumblr

Dołącz do nas na LINE, aby złamać alerty!

Lub, dołącz do nas na Telegramie, aby łamać alerty!

Zapisz się!
Tanakorn Panyadee
Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.