Chinka aresztowana w Surat Thani za przekroczenie terminu pobytu, Pięć osób aresztowanych za przekroczenie terminu pobytu w Chiang Mai

Surat Thani –

  31-letnia Chinka została aresztowana w Surat Thani za przekroczenie dozwolonego pobytu przez 19 dni, podczas gdy pięć innych osób zostało aresztowanych w Chiang Mai w ramach tego, co Royal Thai Immigration nazywa narodową rozprawą na początku grudnia.

Biuro imigracyjne Surat Thani poinformowało Phuket Express, że wczoraj (4 grudniath) zespół funkcjonariuszy Surat Thani Immigration aresztował pannę Hu Yanqiu, 31-letnią obywatelkę Chin, w domu w podokręgu Makham Tia w dystrykcie Mueang Surat Thani.

Ma teraz 19 dni nadmiernego pobytu. Została zabrana na komisariat policji, gdzie usłyszała zarzuty przekroczenia dozwolonego pobytu i czeka na deportację.

Aresztowanie następuje po tym, jak funkcjonariusze Surat Thani Immigration patrolowali w samochodzie Smart Patrol, który ma zaawansowaną technologię rozpoznawania twarzy, aby rozprawić się z obcokrajowcami przedłużającymi pobyt w ramach 1 grudniast do 10 grudniath, kampania 2022.

W międzyczasie, w podobnej akcji w Chiang Mai, między 2 a 4 grudnia złapano pięć osób nadmiernie przedłużających pobyt:

Osoby przedłużające pobyt były –
  • Mężczyzna, 71 lat, obywatelstwo chińskie, przebywający dłużej niż 49 dni
  • Mężczyzna, 40 lat, obywatelstwo chińskie, przebywający dłużej niż 87 dni
  • Kobieta, 35 lat, obywatelstwo chińskie, przebywająca dłużej niż 87 dni
  • Mężczyzna, 50 lat, obywatelstwo Mjanmy, przebywający dłużej niż 122 dni
  • Kobieta, 42 lata, narodowość Myanmar, pracująca bez pozwolenia i przebywająca dłużej niż pięć dni

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.