Największe historie Phuket z ostatniego tygodnia: rosyjscy turyści są najliczniejszymi gośćmi, otwiera się alternatywna trasa do Patong i nie tylko

Witam, Czytelnicy i zwolennicy Phuket Express!

Poniżej znajduje się nasza cotygodniowa funkcja, w której przedstawiamy najważniejsze lokalne historie w naszej okolicy Phuket z zeszłego tygodnia. Liczba historii różni się z tygodnia na tydzień.

Są one wybierane i nadzorowane przez nasz zespół redakcyjny i mają na celu umożliwienie naszym czytelnikom szybkiego „nadrobienia” ważnych historii, które mogli przegapić. Codziennie publikujemy wiele historii i łatwo pogubić się w ważnych wydarzeniach czy zmianach w naszej okolicy. W osobnym artykule robimy podsumowania krajowe, to tylko najlepsze lokalne historie w prowincji Phuket.

Nie są one w określonej kolejności ważności, ale z grubsza w kolejności publikacji. Trwają one od poniedziałku 28 listopada 2022 roku do niedzieli 4 grudnia 2022 roku.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najpopularniejsze lokalne historie!

  1. Francuz, który został aresztowany w zeszłym tygodniu w Rawai za nielegalne posiadanie szkieletu wieloryba, twierdził, że sprzedawca powiedział mu, że szkielet jest zrobiony z drewna.                                            Pan Alain powiedział urzędnikom, że kupił przedmiot na targu w pobliżu Chalong. Sprzedawca powiedział mu, że jest zrobiony z drewna. Użył go do dekoracji domu i nie wiedział, że to szkielet wieloryba.
  2. Rosyjscy turyści osiągnęli szczyt liczby odwiedzających Phuket z ponad 50,000 XNUMX odwiedzających w tym miesiącu, listopadzie.

Dyrektor biura Turystyki Tajlandii (TAT) w Phuket powiedział: „Od stycznia do października tego roku Phuket wygenerował ponad 119 miliardów bahtów. Ta liczba pokazuje, że turystyka w Phuket wzrosła o 80 procent, nawet jeśli nie mamy chińskich turystów”.

Od 900,000 maja Phuket odwiedziło ponad 1 XNUMX zagranicznych i tajlandzkich turystówst.

Spośród nich 914,746 19,418 to obcokrajowcy, a XNUMX XNUMX to goście z Tajlandii.

3. Nowa lokalna droga z Kathu do Patong została oficjalnie otwarta dzisiaj, w Dzień Ojca, 5 grudnia 2022 r.

Droga jest obecnie używana przez motocykle i mniejsze samochody. Większe pojazdy nie mogą korzystać z drogi. 

4. Funkcjonariusze organów ścigania skontrolowali wiele firm w Phuket, które podobno są powiązane z rzekomym szefem chińskiej „mafii” „Tuhao”. Funkcjonariusze skonfiskowali samochody, łóżka i komputery.

Prawdziwa tożsamość podejrzanego została ujawniona przez policję jako Chaiyanat Kornchayanant, naturalizowany obywatel Tajlandii pochodzenia chińskiego.

Postawiono zarzuty dozorcy za nielegalne posiadanie węży w firmie, która podobno jest powiązana z rzekomym szefem chińskiej „mafii” „Tuhao”.

Dozorca został zabrany na komisariat policji w Wichit, aby stawić czoła zarzutom nielegalnego posiadania dzikich zwierząt, ponieważ nie znaleziono żadnych licencji.

5. 55-letni Filipińczyk został aresztowany w Kathu na 252 dni za przekroczenie legalnych warunków wizowych.

Został zabrany na posterunek policji w Kathu, gdzie czeka na deportację na jego koszt.

To wszystko na ten tydzień, jak zawsze dziękuję za wsparcie!

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.