AKTUALIZACJA: Policja poszukuje podejrzanych powstańców, którzy spowodowali wykolejenie pociągu w Songkhla

FOTO: Matichon

Krajowy —

  Policja w Songkhla poszukuje podejrzanych rebeliantów, którzy w sobotę 3 grudnia podłożyli bombę, aby wykoleić pociąg towarowy w dzielnicy Sadao w Songkhla.

Najpierw nasza poprzednia historia:

Władze Songkhla zaostrzyły środki bezpieczeństwa po tym, jak bomba podłożona na torach kolejowych spowodowała wykolejenie pociągu towarowego w dzielnicy Sadao w sobotę 3 grudnia. Nie zgłoszono żadnych obrażeń.

Teraz nasza aktualizacja: 

Bomba została zdetonowana, gdy pociąg towarowy nr 707 zbliżał się w sobotę do stacji kolejowej Khlong Ngae. W zdarzeniu na szczęście nikt nie ucierpiał, ale jedenaście z 20 samochodów zostało wykolejonych i poważnie uszkodzonych.

Urzędnicy Tajlandzkiej Kolei Państwowej usuwają pociąg i naprawiają tory, aby ponownie działały. pol. Generał dywizji Wara Vechapinan, dowódca policji prowincji Songkhla, powiedział tajskim mediom, że jego zdaniem podejrzani to powstańcy z południa, przybywający z innych obszarów.

Podejrzani są ścigani przez stróżów prawa. Znaczące dowody wokół zniszczonego toru zostały zebrane i są badane przez ekspertów medycyny sądowej.

Oprócz utrudnienia podróży wielu pasażerom podróżującym między Hat Yai a Padang Besar, bomba ma na celu wywarcie wpływu na gospodarkę w regionie, powiedział Pol. gen. dyw. Wara. Powstańcy być może nie chcieli nikogo skrzywdzić, bo celowali tylko w pociąg towarowy.

Wielu potencjalnych podejrzanych wezwano na przesłuchanie, ale jak dotąd nie znaleziono żadnych solidnych tropów.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=-=-===-=-=-=–=–=–=–==-

Dołącz do dyskusji w naszej grupie na Facebooku https://www.facebook.com/groups/438849630140035/lub w komentarzach poniżej.

Zapisz się!
Tanakorn Panyadee
Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.