63-letni Amerykanin aresztowany w Phangnga za 745 dni przekroczenia dozwolonego pobytu, nie opuszczał domu od dwóch lat

ZDJĘCIE: Siamrath

Phangnga –

  63-letni Amerykanin został aresztowany w dzielnicy Tai Mueang za 745 dni przekraczania wizy. Przez dwa lata nie wychodził z domu.

Szef imigracji Phang Nga, pułkownik Phakkapong Boonchana, powiedział Phuket Express wczoraj, w niedzielę (4 grudniath ), że aresztowali pana Michaela Scotta Drannana, lat 63, obywatela amerykańskiego, w domu w subdystrykcie Thung Maprao. Pan Drannan przekroczył już 745 dni legalnej wizy.

Pan Drannan powiedział funkcjonariuszom, że przyjechał do Tajlandii po przejściu na emeryturę. Przebywał w domu z niezidentyfikowaną Tajką, obecnie jego żoną, przed Covid-19. Uprawiał ekologiczne warzywa na sprzedaż na 30 pobliskich działkach Rai, ale według niego ostatnio przestał je uprawiać z powodu problemów ekonomicznych.

Pan Drannan powiedział Royal Thai Immigration, że wiedział, że jego wiza wygasła, więc nie wychodził z domu przez ponad dwa lata z obawy przed złapaniem. Jego tajska żona opiekowała się nim w tym czasie i sprzedawała warzywa z niewielkim zyskiem. Drannan powiedział pułkownikowi Phakkapongowi, że problemy finansowe uniemożliwiły mu uzyskanie odpowiedniej wizy emerytalnej.

Pan Drannan został zabrany na posterunek policji w Tai Mueang, gdzie postawiono mu zarzuty przekroczenia dozwolonego pobytu i ewentualną deportację oraz umieszczenie na czarnej liście.

Pułkownik Phakkapong powiedział Phuket Express, że aresztowanie było następstwem patrolowania funkcjonariuszy w celu rozprawienia się z obcokrajowcami przedłużającymi pobyt w ramach 1 grudniast do 10 grudniath, kampania 2022.

Tymczasem 31-letnia Chinka została aresztowana w Surat Thani za przekroczenie dozwolonego pobytu przez 19 dni, podczas gdy pięć innych osób zostało aresztowanych w Chiang Mai w ramach tego, co Royal Thai Immigration nazywa narodową rozprawą na początku grudnia.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.