Krajowa kampania dotycząca nadmiernego przedłużania pobytu trwa w Tajlandii, ponieważ Amerykanin został aresztowany w Phuket za 8 dni nadmiernego przedłużania pobytu

Phuket-

  63-letni Amerykanin został aresztowany w Phuket przez osiem dni za przedłużanie pobytu. Podobno nie opuszczał swojego pokoju i jadł tylko kapsułki białkowe, ukrywając się przed imigracją z Tajlandii.

Urząd Imigracyjny Phang Nga poinformował dziś, 6 grudnia 2022 r., że aresztował 63-letniego Rodericka Eugene Williamsa, obywatela amerykańskiego, w wynajmowanym pokoju w Rawai w miniony weekend.

Aresztowanie w Phuket nastąpiło po tym, jak funkcjonariusze odkryli, że pan Williams, który przekraczał ważność wizy przez osiem dni, zarejestrował swoje miejsce zamieszkania w domu w poddystrykcie Thung Maprao w dystrykcie Tai Mueang w Phang Nga.

Funkcjonariusze weszli do domu, ale go nie zastali. Kontynuowali śledztwo i znaleźli go po wskazówce od zaniepokojonego obywatela, który stwierdził, że pan Williams przebywa w Rawai w Phuket. Funkcjonariusze imigracyjni Phang Nga podążyli za nim do Phuket, zanim go aresztowali.

Pan Williams powiedział policji, że wiedział, że przedłużył pobyt, więc nie opuszczał wynajmowanego pokoju i jadł tylko kapsułki białkowe. Jeśli czegoś potrzebował, dzwonił do swoich przyjaciół. Pan Williams nie wyjaśnił, dlaczego przedłużył pobyt ani dlaczego uciekł i zaczął się ukrywać, zamiast rozwiązać problem z imigracją.

Pan Williams został zabrany na komisariat policji w Chalong w Phuket, aby stawić czoła zarzutom przedłużania pobytu i ewentualnej deportacji oraz umieszczenia na czarnej liście.

Tymczasem kolejny 63-letni Amerykanin został aresztowany w dzielnicy Tai Mueang za 745 dni przekraczania wizy. Przez dwa lata nie wychodził z domu.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.