Tajski minister zdrowia publicznego mówi, że nie zgadza się z zamykaniem klubów nocnych o 4 rano, mówi, że może to rozprzestrzeniać Covid

Krajowy —

  Minister zdrowia publicznego Anutin Charnvirakul powiedział, że nie zgadza się na to, by kluby nocne w niektórych miejscach turystycznych pozostawały otwarte do 4 rano, ponieważ mogłoby to spowodować rozprzestrzenianie się Covid-19.

Anutin, który jest głównym orędownikiem legalizacji konopi indyjskich, udzielił wywiadu tajskim mediom przed dzisiejszym posiedzeniem rządu, mówiąc, że Ministerstwo Zdrowia Publicznego obawia się, że wydłużenie godzin zamknięcia klubów nocnych do 4 rano z 2 w nocy może doprowadzić do rozprzestrzeniania się Covid-19 i wypadki drogowe.

Stwierdził, że zamknięcie o 2 w nocy było już odpowiednie dla sektora życia nocnego. Minister dodał jednak, że jest gotów uszanować większość w rządzie.

Zapytany, co ma dla obywateli Tajlandii jako prezent noworoczny, Anutin stwierdził: „Czwarta dawka przypominająca na Covid-19 i pakiet zdrowotny dla osób starszych”.

Tego samego dnia w siedzibie rządu Pipat Ratchakitprakarn, Minister Turystyki i Sportu, ujawnił tajskim reporterom, że zamierza pilotować środek zamykania nocnych lokali o 4 rano na Bangla Road w Phuket.

Jeśli zostanie to zatwierdzone przez Radę Ministrów dzisiaj (6 grudnia), środek ten prawdopodobnie zostanie wprowadzony po szczycie sezonu turystycznego w marcu 2023 r., powiedział Pipat.

Minister turystyki nie ustosunkował się do sprzeciwu Anutina wobec wydłużenia godzin nocnych.

-=-=-=-=-=-=-=-=-===-=-=-=–=–=–=–==-

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media. 

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/