Wieloryb uratowany po wyrzuceniu go na plażę w Narathiwat

Narathiwat –

  Wieloryb został uratowany po tym, jak został wyrzucony na plażę w Narathiwat.

Departament Zasobów Morskich i Przybrzeżnych (DMCR) powiedział Phuket Express, że został powiadomiony o wielorybie wczoraj (5 grudnia)th) na plaży Naratat w dystrykcie Kok Takean, w dystrykcie Mueang Narathiwat.

Miejscowi, ratownicy i policja pomogli zepchnąć wieloryba z powrotem do morza. Dwie godziny później ten sam wieloryb został wyrzucony na plażę po raz drugi, około 500 metrów od pierwszego miejsca.

Urzędnicy DMCR uważali, że wieloryb może być chory, a także niezdolny do radzenia sobie z silnymi falami. Lekarz weterynarii został wysłany na plażę, a wieloryb, który został później zidentyfikowany jako pilot wieloryb krótkopłetwy, został zabrany z powrotem do Centrum Zasobów Morskich i Przybrzeżnych w celu leczenia, zanim został wypuszczony z powrotem do morza.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.