Tajski premier przewodniczy „Niesamowitej Tajlandii 10 milionów obchodów” na lotnisku Suvarnabhumi

KOMUNIKAT PRASOWY:

Tajlandia osiągnęła dziś, 2022 grudnia, cel przylotów międzynarodowych na 10 r., organizując uroczystości na kluczowych lotniskach i przejściach granicznych, aby powitać pasażerów przybywających do królestwa w trybie natychmiastowymmy dzień.

Bangkok, 10 Grudzień 2022 – Tajski premier generalny Prayut Chan-o-cha przewodniczył ceremonii powitania „Niesamowitej Tajlandii 10 milionów uroczystości” na lotnisku Suvarnabhumi, jednym z wielu kluczowych lotnisk i przejść granicznych, w których odbywają się doniosłe wydarzenia z okazji przylotów turystów z całego świata docierających do 10 milionów marek – cel wyznaczony na 2022 rok.

Premier Prayut powiedział: „W imieniu rządu Tajlandii, Tajów i tajlandzkich przedsiębiorców z branży turystycznej pragnę serdecznie powitać wszystkich przybyłych gości. Mam nadzieję, że skorzystasz z okazji, aby poznać Tajlandię pod wieloma względami, w tym uroczymi tradycjami i kulturą, piękną przyrodą i wspaniałym jedzeniem. Tajowie są gotowi być dobrym gospodarzem dla wszystkich podróżników, którzy są gośćmi Tajlandii.”

Osiągnięcie liczby 10 milionów odwiedzających przed końcem roku jest wyraźnym dowodem zaufania odwiedzających do Tajlandii jako preferowanej destynacji turystycznej i symbolizuje ugruntowany status królestwa jako jednego z najpopularniejszych miejsc wakacyjnych na świecie.

JE Pan Phiphat Ratchakitprakarn, Minister Turystyki i Sportu, powiedział: „Cel 10 milionów przyjazdów w 2022 roku został osiągnięty, zgodnie z obietnicą złożoną rządowi Tajlandii. Jest to kamień milowy, który odzwierciedla udaną odbudowę tajlandzkiego przemysłu turystycznego, osiągnięcie będące wynikiem wspólnych wysiłków wszystkich zainteresowanych stron z sektora publicznego i prywatnego”.

Pan Phiphat podkreślił, w jaki sposób dokładnie zaplanowany plan działania Tajlandii w kierunku pełnego ponownego otwarcia na turystykę międzynarodową 1 października 2022 r. rozpoczął się wraz z uruchomieniem piaskownicy Phuket w lipcu 2021 r. i zakończył się dzisiejszym kamieniem milowym, jakim jest 10 milionów przyjazdów.

Kampania „Odwiedź Tajlandię w latach 2022-2023: Niesamowite nowe rozdziały” była jednym z głównych wysiłków branży turystycznej na rzecz rozwoju tajskiej gospodarki i nadania jej nowego kierunku w kierunku bardziej zrównoważonej i odpowiedzialnej turystyki.

Uroczystości Amazing Thailand 10 Million Celebrations, zorganizowane przez TAT we współpracy z partnerami z sektora publicznego i prywatnego, odbyły się na siedmiu kluczowych międzynarodowych i regionalnych lotniskach w Bangkoku (Suvarnabhumi i Don Mueang), Phuket, Krabi, Chiang Mai, U-Tapao i Samui , a także dwa przejścia graniczne w Songkhla (Sadao) i Nong Khai.

Wydarzenia we wszystkich dziewięciu lokalizacjach prezentowały tajlandzkie podstawy miękkiej siły – w tym żywność, film, modę, walkę i festiwale – które są wykorzystywane do promocji Tajlandii na rynkach źródłowych na całym świecie. Obejmowało to pokazy kulturalne i pamiątki charakterystyczne dla każdej lokalizacji, wręczane pasażerom przylatującym wyznaczonymi lotami lub lądowymi przejściami granicznymi.

W szczególności ceremonia powitalna na lotnisku Suvarnabhumi odbyła się we współpracy z lotniskiem Suvarnabhumi, Siam Piwat, The Mall Group, Central Pattana (CPN) i Central Group, King Power, centrum handlowym Terminal 21 Asok i centrum handlowym Terminal 21 Rama 3. Wydarzenie powitało pasażerów przylatujących dwoma wyznaczonymi lotami – lotem Thai Airways International (THAI) TG923 z Frankfurtu w Niemczech z 348 pasażerami lądującymi o godzinie 13.45:846 oraz lotem Saudia SV357 z Rijadu w Arabii Saudyjskiej z 15.00 pasażerami lądującymi o godzinie XNUMX:XNUMX.

Specjalne nagrody zostały wręczone najszczęśliwszym rodzinom – Panu Hethamowi Almdljowi i Pani Njood Alkhuwaiter – na pokładzie lotu SV846 do Arabii Saudyjskiej z Rijadu, który będzie odwiedzał Phuket przez 10 dni. Nagrody obejmowały transfer limuzyną AOT z lotniska Suvarnabhumi, bilety lotnicze linii Saudia Airlines, bony podarunkowe od Andamanda Phuket, Vana Nava Hua Hin, Royal Orchid Sheraton Hotel & Towers i Hanuman World, uprawnienia do badań lekarskich ze szpitali Bumrungrad i MedPark, bony zakupowe i upominki od CPN, Central Group, King Power, The Mall Group i Siam Piwat oraz wirtualna kraina od Bitkub.

Łączna liczba odwiedzających Tajlandię w 2022 r. przekroczy 10 milionów, a przychody z turystyki międzynarodowej wyniosą ponad 500 miliardów bahtów. Cel na rok 2023 to 20 milionów przyjazdów, a przychody z turystyki międzynarodowej w wysokości 1.5 biliona bahtów – co stanowi powrót do 80% poziomu sprzed pandemii obserwowanego w 2019 roku – z łącznej kwoty 2.38 biliona bahtów w całkowitych przychodach z turystyki.

"Niesamowita Tajlandia 10 Million Celebrations” na lotnisku Suvarnabhumi

Ceremonii powitalnej „Amazing Thailand 10 Million Celebrations” na lotnisku Suvarnabhumi – najważniejszej międzynarodowej bramie do Tajlandii – przewodniczył premier Tajlandii, generał Prayut Chan-o-cha.

Na tej uroczystej okazji obecni byli również Jego Ekscelencja Pan Phiphat Ratchakitprakarn, Minister Turystyki i Sportu, Prof. Tajlandia, pan Yuthasak Supasorn, gubernator TAT, pan Kittipong Kittikachorn, dyrektor generalny lotniska Suvarnabhumi, pan Chaipot Charoonpong, wicegubernator prowincji Samut Prakan, Pol. Generał broni Sukhun Prommayon, komisarz Biura Policji Turystycznej, Pol. Pułkownik Rungsak Saengsiengfa Zastępca dowódcy Dywizji Imigracyjnej 2.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.