Pożar niszczy prom na molo na wyspie Sirey, Phuket – WIDEO

Phuket -

  Pożar uszkodził prom zaparkowany przy molo na wyspie Sirey w Mueang Phuket.

Departament Zapobiegania i Łagodzenia Katastrof w Phuket (DDPM Phuket) został powiadomiony o pożarze o godzinie 6:00 rano (11 grudniath) na molo na wyspie Sirey w dystrykcie Rassada.

Strażacy i Phuket Express przybyli na miejsce zdarzenia i stwierdzili, że prom zaparkowany przy molo mocno płonie. Opanowanie pożaru zajęło około godziny.

Dyrektor morski Phuket powiedział Phuket Express, że ogień zaczął się od przodu łodzi, zanim się rozprzestrzenił. Prom został właśnie naprawiony i był gotowy do przeniesienia pasażerów z Phuket na wyspę Phi Phi, ale dzisiaj prom nie miał rozkładowego połączenia. Prom może zabrać na pokład 490 pasażerów.

Nie zgłoszono żadnych obrażeń. Na tym etapie przypuszcza się, że pożar zaczął się od zwarcia instalacji elektrycznej. Dokładna przyczyna pożaru jest badana przez policję kryminalistyczną i Urząd Morski Phuket.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.