Największe historie Phuket z ostatniego tygodnia: Aresztowanie obcokrajowców przedłużających pobyt, Prom niszczy ogień i nie tylko.

Witam, Czytelnicy i zwolennicy Phuket Express!

Poniżej znajduje się nasza cotygodniowa funkcja, w której przedstawiamy najważniejsze lokalne historie w naszej okolicy Phuket z zeszłego tygodnia. Liczba historii różni się z tygodnia na tydzień.

Są one wybierane i nadzorowane przez nasz zespół redakcyjny i mają na celu umożliwienie naszym czytelnikom szybkiego „nadrobienia” ważnych historii, które mogli przegapić. Codziennie publikujemy wiele historii i łatwo pogubić się w ważnych wydarzeniach czy zmianach w naszej okolicy. W osobnym artykule robimy podsumowania krajowe, to tylko najlepsze lokalne historie w prowincji Phuket.

Nie są one w określonej kolejności ważności, ale z grubsza w kolejności publikacji. Od poniedziałku 5 grudnia 2022 do niedzieli 11 grudnia 2022.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najpopularniejsze lokalne historie!

  1. 63-letni Amerykanin został aresztowany w Phuket przez osiem dni za przedłużanie pobytu. Podobno nie opuszczał swojego pokoju i jadł tylko kapsułki białkowe, ukrywając się przed imigracją z Tajlandii.

Pan Williams powiedział policji, że wiedział, że przedłużył pobyt, więc nie opuszczał wynajmowanego pokoju i jadł tylko kapsułki białkowe.

30-letni mężczyzna z RPA został aresztowany w dystrykcie Thalang po 196 dniach nadmiernego pobytu. Niedawno próbował uniknąć imigracji, przenosząc się z Chiang Rai do Phang Nga, a następnie do Phuket. Twierdził, że nie ma pieniędzy na powrót do kraju.

Pan Reynolds powiedział, że nie może wrócić do swojego kraju ani uzyskać odpowiedniej wizy, ponieważ powiedział, że nie ma wystarczającej ilości pieniędzy.

2. Lokalni operatorzy łóżek plażowych Patong proszą o rozszerzenie stref pracy ze względu na przyjazd większej liczby turystów.

Zwykle mają dziesięć procent plaży na swoją strefę pracy. Jednak w tym sezonie proszą o rozszerzenie strefy plaży do 20 procent.

3. Pływające latarnie i fajerwerki zostały przejęte na plaży Patong po skargach.

Pływające latarnie i fajerwerki nie mogą być odpalane w miejscach publicznych bez pozwolenia. Każdy, kto narusza tę zasadę, podlega karze grzywny do 60,000 XNUMX bahtów i / lub pozbawieniu wolności do trzech lat.

4. 108 jaj żółwi skórzastych znalezionych na plaży Mai Khao w Thalgdzie indziej.

To pierwsze jaja żółwia skórzastego znalezione na plaży w Phuket rok.

5. Pożar uszkodził prom zaparkowany przy molo na wyspie Sirey w Mueang Phuket.

Początkowo uważa się, że pożar zaczął się od zwarcia elektrycznego, podczas gdy śledztwo nadal prowadzi do znalezienia dokładnej przyczyny ogień.

To wszystko na ten tydzień, jak zawsze dziękuję za wsparcie!

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.