Szczyt sezonu turystycznego w Phuket spodziewany w okresie Bożego Narodzenia i Nowego Roku, czołowy rynek turystyczny w Rosji

Kata Beach

Phuket -

Szczyt sezonu turystycznego na Phuket spodziewany jest od Bożego Narodzenia do Nowego Roku, ponieważ Rosjanie przewodzą grupie odwiedzających.

Prezes Southern Thai Hotels Association, pan Sueksit Suwannadissakun, powiedział Phuket Express: „Turystyka w Phuket poprawiła się od początku października. Około 57 procent hoteli w Phuket zostało ponownie otwartych w październiku, aw listopadzie było to 70 procent. Spodziewamy się, że w okresie Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku 80 procent hoteli na Phuket będzie otwartych.”

„24 grudniath, 2022 do 5 styczniath, rok 2023 będzie szczytem sezonu turystycznego, pierwszym od 2019 roku z powodu ograniczeń Covid-19.” — dodał pan Sueksit.

„Główni turyści to teraz Rosjanie, którzy stanowią około 25 procent wszystkich odwiedzających, na drugim miejscu są Hindusi z 12 procentami, a na końcu Singapurczycy i Australijczycy z 6 procentami. Te cztery grupy turystów stanowią prawie połowę całego rynku turystycznego w Phuket. Większość pozostałych to Europejczycy, tak jak w sezonie zimowym, dlatego lubią odwiedzać Phuket ze względu na ciepłą pogodę i plaże” – wyjaśnił Sueksit.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.