Phuket Immigration ogłasza wyniki ich niedawnej rozprawy z nadmiernym przedłużaniem pobytu

Phuket -

Phuket Immigration niedawno uruchomiło projekt, który nazwali „białym zakwaterowaniem dla obcokrajowców”, którego celem jest „Phuket wolny od przestępczości”. Projekt koncentruje się głównie na tym, aby cudzoziemcy byli właściwie zameldowani w miejscu zakwaterowania, a nie na ovzostać.

Szef imigracji w Phuket, pułkownik Tanet Sukchai, powiedział Phuket Express. „Naszym celem jest kontrolowanie cudzoziemców, którzy przebywają i mieszkają w Phuket, aby upewnić się, że są prawidłowo rejestrowani w urzędzie imigracyjnym w celu zakwaterowania, a nie w przypadku przekroczenia terminu pobytu”.

„Przez pierwszą połowę tego miesiąca (1 grudnia brst do 15 grudniath) w sumie sześciu cudzoziemców zostało zatrzymanych za przekroczenie dozwolonego okresu pobytu, a 117 cudzoziemców ukarano grzywną za nieprawidłowe zameldowanie. Ośmiu właścicieli miejsc noclegowych/hoteli zostało ukaranych grzywną za niezgłoszenie cudzoziemców mieszkających w ich obiektach.”

Phuket Express uwzględnił kilka przypadków przekroczenia dozwolonego okresu pobytu poniżej:

55-letni Filipińczyk został aresztowany w Kathu na 252 dni za przekroczenie legalnych warunków wizowych.

63-letni Amerykanin został aresztowany w Phuket przez osiem dni za przedłużanie pobytu. Podobno nie opuszczał swojego pokoju i jadł tylko kapsułki białkowe, ukrywając się przed imigracją z Tajlandii.

30-letni mężczyzna z RPA został aresztowany w dystrykcie Thalang po 196 dniach nadmiernego pobytu. Niedawno próbował uniknąć imigracji, przenosząc się z Chiang Rai do Phang Nga, a następnie do Phuket. Twierdził, że nie ma pieniędzy na powrót do kraju.

„Ponadto piętnaście przypadków niewłaściwego wykorzystania wiz na pobyt w Tajlandii, takich jak osoby, które faktycznie nie chodzą do szkoły, ale mają wizy edukacyjne lub posiadają wizę wolontariusza, ale nie biorą udziału w wolontariacie, jest podejmowanych na drodze prawnej (11 przypadków w Mueang Phuket, 2 przypadki w Patong i 2 przypadki w Chalong).” — podsumował Tanet.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.