Dziewięć prowincji w południowej Tajlandii cierpi z powodu powodzi, trzy osoby zginęły

Południowa Tajlandia –

Departament Zapobiegania i Łagodzenia Klęsk Żywiołowych (DDPM) informuje, że dziewięć prowincji na południu Tajlandii cierpi z powodu powodzi w związku z utrzymującymi się ulewnymi deszczami. W powodziach zginęły trzy osoby.

DDPM donosi, że deszcze monsunowe pokryły Zatokę Tajlandzką w południowej części Tajlandii, powodując ciężkie powodzie od 17 grudniath do jutra (20th).

Dziewięć prowincji nadal cierpi z powodu gwałtownych powodzi, które dotknęły łącznie 15,648 49 rodzin w Surat Thani, Nakhon Si Thammarat, Trang, Satun, Yala, Songkhla, Narathiwat, Pattani i Phatthalung. To łącznie 1,028 powiatów, 51,543 wsi i XNUMX XNUMX rodzin. W powodziach zginęły trzy osoby.

Wiele części południowych prowincji jest prawie niedostępnych i znajduje się pod wodą, w związku z czym podróżni i turyści proszeni są o zachowanie ostrożności z wyprzedzeniem i zaplanowanie tras podróży podczas słuchania lokalnych raportów pogodowych dotyczących bieżącej sytuacji.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.