Największe historie Phuket z ostatniego tygodnia: najwyższe dochody z turystyki, karnawał w Patong i nie tylko

Witam, Czytelnicy i zwolennicy Phuket Express!

Poniżej znajduje się nasza cotygodniowa funkcja, w której przedstawiamy najważniejsze lokalne historie w naszej okolicy Phuket z zeszłego tygodnia. Liczba historii różni się z tygodnia na tydzień.

Są one wybierane i nadzorowane przez nasz zespół redakcyjny i mają na celu umożliwienie naszym czytelnikom szybkiego „nadrobienia” ważnych historii, które mogli przegapić. Codziennie publikujemy wiele historii i łatwo pogubić się w ważnych wydarzeniach czy zmianach w naszej okolicy. W osobnym artykule robimy podsumowania krajowe, to tylko najlepsze lokalne historie w prowincji Phuket.

Nie są one w określonej kolejności ważności, ale z grubsza w kolejności publikacji. Od poniedziałku 12 grudnia 2022 do niedzieli 18 grudnia 2022.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najpopularniejsze lokalne historie!

  1. Szwed przeżył po tym, jak spadł z drugiego piętra hotelu w Patongu. Policja nie znalazła śladów zamieszania w pokoju hotelowym pana Svenssona, jednak w pokoju znaleziono porozrzucane napoje alkoholowe. Na tym etapie policja uważa, że ​​był to wypadek.

2. Bar piwny w Patong został znaleziony bez licencji po skargach zainteresowanych obywateli.

Kierownik baru nie był w stanie przedstawić legalnej koncesji na prowadzenie baru oraz koncesji na sprzedaż alkoholu.

3. Phuket osiągnął najwyższy dochód z turystyki w Tajlandii w okresie od stycznia do października tego roku.

Szczyt sezonu turystycznego w Phuket spodziewany jest od Bożego Narodzenia do Nowego Roku, ponieważ Rosjanie przewodzą teraz grupie odwiedzających.

4. Trwa coroczny karnawał w Patong, aby zaznaczyć początek sezonu turystycznego na Phuket.

Patong Carnival powrócił po tym, jak został odwołany w ciągu ostatnich kilku lat z powodu Covid-19.

5. Chinka, która przebywa na wizie przekraczającej 1,316 dni, została aresztowana po tym, jak w mediach społecznościowych udostępniono jej historię wielokrotnego proszenia o pieniądze głównie obcokrajowców na stacji benzynowej w Phuket.

Przyznała się policji, że była osobą z historii w mediach społecznościowych i powiedziała, że ​​nie ma pieniędzy, aby zapłacić za benzynę. Powiedziała, że ​​prosiła również obcokrajowców o ich konta bankowe, twierdząc, że zamierza je później spłacić.

To wszystko na ten tydzień, jak zawsze dziękuję za wsparcie!

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.