Godzina zamknięcia klubów nocnych w obszarach turystycznych o 4 rano została przesunięta na czas nieokreślony, mówi tajski minister turystyki i sportu

Krajowy —

Propozycja, aby kluby nocne w obszarach turystycznych pozostały otwarte do 4 rano, została przełożona na czas nieokreślony, ujawnił Minister Turystyki i Sportu we wtorek, 20 grudnia.

Gabinet odroczył na czas nieokreślony proponowane przedłużenie czasu zamknięcia klubów nocnych do godziny 4:2 z XNUMX:XNUMX, powiedział minister Phiphat Ratchakitprakarn, który powiedział dziennikarzom po dzisiejszym posiedzeniu Rady Ministrów.

Dodał, że Rada Ministrów stwierdziła, że ​​ten czas nie jest odpowiednim momentem na zrobienie czegoś takiego, biorąc pod uwagę obecną sytuację, bez podania dalszych szczegółów.

Ten niezbyt szokujący ruch nastąpił po tym, jak minister zdrowia publicznego Anutin Charnvirakul oświadczył w poniedziałek, 19 grudnia, że ​​jego ministerstwo jest zdecydowanie przeciwne tej propozycji.

Anutin, który jest głównym zwolennikiem legalizacji marihuany, zapewnił około 50 przedstawicieli różnych grup obywatelskich, że dobro i bezpieczeństwo społeczeństwa jest dla niego ważniejsze niż rozszerzenie dzielące.

Sekcja biznesowa nie zgadza się jednak z Anutinem, ponieważ Thanawat Phonwichai, prezes Uniwersytetu Tajlandzkiej Izby Handlowej, powiedział, że propozycja jest warta wypróbowania, ponieważ pobudzi ona gospodarkę i poprawi życie pracowników nocnych klubów.

„Ludzie są zmuszeni zarabiać więcej, aby sprostać rosnącym kosztom życia, takim jak rachunki za prąd” – powiedział Thanawat.

Obecnie prawo zezwala na sprzedaż alkoholu w dwóch blokach czasowych: od 11:2 do 5:12 i od 2:XNUMX do północy dla sprzedawców oraz do XNUMX:XNUMX lub XNUMX:XNUMX w nocnych lokalach rozrywkowych, w zależności od stref rozrywki.

Krajowy Komitet Polityki ds. Napojów Alkoholowych, kierowany przez premiera Prayuta Chan-o-cha, ponownie rozpatrzy propozycję 22 grudnia. Jednak zdaniem wielu analityków jej ogłoszenie jest mrzonką.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=-=-===-=-=-=–=–=–=–==-

Śledź nas na FacebookTwitterwiadomości GoogleInstagramTiktokyoutubePinterestFlipboardlub Tumblr

Dołącz do nas na LINE, aby złamać alerty!

Lub, dołącz do nas na Telegramie, aby łamać alerty!

 

Zapisz się!
Tanakorn Panyadee
Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.