Władze Tajlandii rozprawią się z imprezami konopnymi i jazdą pod wpływem alkoholu podczas Nowego Roku

Krajowy —

Konopie indyjskie nie mogą być używane w ramach obchodów Nowego Roku, ostrzegł Departament Tradycyjnej i Alternatywnej Medycyny Tajskiej (DTAM).

Dyrektor generalny DTAM, Thongchai Lertwilairattanapong, powiedział wczoraj, 20 grudnia, że ​​imprezy konopne podczas festiwali noworocznych są zabronione i że wyślą swoich pracowników w celu natychmiastowej kontroli wszelkich miejsc, w których zgłoszono organizowanie takich imprez. Thongchai przypomniał opinii publicznej, że marihuana powinna być przeznaczona wyłącznie do użytku medycznego z pomocą lekarza i nie powinna być używana podczas przyjęć ani wydarzeń.

Thongchai powiedział, że sprzedawcy muszą otrzymać pozwolenie na sprzedaż marihuany. Jeśli tego nie zrobią lub zorganizują imprezy konopne, z pewnością poniosą konsekwencje prawne.

Kiedy reporterzy zapytali go, czy władze będą kontrolować podejrzane strony, które mogą być związane z konopiami indyjskimi, Thongchai odpowiedział, że policja będzie związana z monitorowaniem innych działań noworocznych, takich jak picie, które zwiększą ryzyko wypadków drogowych.

Jednak policja nadal będzie losowo sprawdzać sklepy z konopiami indyjskimi, aby upewnić się, że przestrzegają przepisów dotyczących kontroli konopi indyjskich. Funkcjonariusze DTAM będą również towarzyszyć policji, powiedział Thongchai.

Jeśli chodzi o osoby, które palą marihuanę w swoim mieszkaniu i przeszkadzają innym, zostaną oskarżone o złamanie komunikatu Ministerstwa Zdrowia Publicznego o spowodowaniu uciążliwości dla innych, ale wymaga to złożenia oficjalnej skargi na policję przez osobę obrażoną.

Oczekuje się, że w okresie noworocznym nastąpi intensywna kontrola nad piciem po tym, jak Ministerstwo Zdrowia Publicznego i organy ścigania rozpoczęły kampanię pod hasłem „Nie pij i nie jedź, nie prowadź i nie pij”.

Ministerstwo poinformowało, że ponad połowa kierowców, którzy uczestniczyli w wypadkach w ostatni rok, była pod wpływem alkoholu.

pol. Generał dywizji Weeraphat Sivapat, zastępca dowódcy Biura Strategii Policji Królewskiej Policji Tajlandii, powiedział, że ponad 40,000 XNUMX funkcjonariuszy policji będzie stacjonować na głównych drogach w całym kraju, aby ułatwić ruch i badać alkomatem podejrzanych o jazdę pod wpływem alkoholu.

Wielokrotni przestępcy zostaną udokumentowani i staną wobec surowszych działań prawnych. Podobny los spotka sklepy sprzedające alkohol nieletnim - powiedział poseł.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=-=-===-=-=-=–=–=–=–==-

Dołącz do dyskusji w naszej grupie na Facebooku https://www.facebook.com/groups/438849630140035/lub w komentarzach poniżej.

 

Zapisz się!
Tanakorn Panyadee
Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.