Rząd Tajlandii tworzy nowy departament do walki ze zmianami klimatycznymi

Stare Miasto w Phuket

Krajowy —

Rząd Tajlandii powołał „Departament ds. Zmian Klimatu i Środowiska”, aby wypełnić swoje zobowiązanie do wyeliminowania emisji gazów cieplarnianych do 2065 r.

„Odpowiednie agencje rządowe podejmują działania w różnych wymiarach, aby rozwiązać problemy związane ze zmieniającym się klimatem i globalnym ociepleniem” – powiedział Trisulee Traisoranaku, rzecznik rządu.

Nowym Departamentem Zmian Klimatu i Środowiska opiekuje się Ministerstwo Zasobów Naturalnych i Środowiska, na którego czele stoi minister Varawut Silpa-archa. Jego misją jest „umożliwienie Tajlandii osiągnięcia celu neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla do 2050 r. i wyeliminowania emisji gazów cieplarnianych do 2065 r.”, jak twierdzi Trisulee.

Jest to zgodne z oświadczeniem premiera generalnego Prayuta Chan-o-cha na spotkaniu COP26, że Tajlandia będzie dążyć do neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla i zobowiąże się do całkowitego wyeliminowania emisji gazów cieplarnianych.

W strukturze nowego departamentu znajduje się Biuro Sekretarza, Pion Współpracy Strategicznej i Międzynarodowej, Pion Redukcji Gazów Cieplarnianych, Pion Adaptacji Klimatu, Pion Promocji Zmian Klimatu i Partycypacji Środowiskowej oraz Centrum Zmian Klimatu i Badań nad Środowiskiem.

Personel składa się z 219 urzędników służby cywilnej, 309 pracowników rządowych i 19 pracowników stałych.

Zasadniczo departament jest odpowiedzialny za proponowanie i opracowywanie strategii, planów i programów zarządzania zmianami klimatycznymi Tajlandii i redukcją gazów cieplarnianych w celu utrzymania uzgodnień na spotkaniu COP26.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=-=-===-=-=-=–=–=–=–==-

Śledź nas na FacebookTwitterwiadomości GoogleInstagramTiktokyoutubePinterestFlipboardlub Tumblr

Dołącz do nas na LINE, aby złamać alerty!
Lub, dołącz do nas na Telegramie, aby łamać alerty!

 

Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.