Rząd Tajlandii tworzy nowy departament do walki ze zmianami klimatycznymi

Stare Miasto w Phuket

Krajowy —

Rząd Tajlandii powołał „Departament ds. Zmian Klimatu i Środowiska”, aby wypełnić swoje zobowiązanie do wyeliminowania emisji gazów cieplarnianych do 2065 r.

„Odpowiednie agencje rządowe podejmują działania w różnych wymiarach, aby rozwiązać problemy związane ze zmieniającym się klimatem i globalnym ociepleniem” – powiedział Trisulee Traisoranaku, rzecznik rządu.

Nowym Departamentem Zmian Klimatu i Środowiska opiekuje się Ministerstwo Zasobów Naturalnych i Środowiska, na którego czele stoi minister Varawut Silpa-archa. Jego misją jest „umożliwienie Tajlandii osiągnięcia celu neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla do 2050 r. i wyeliminowania emisji gazów cieplarnianych do 2065 r.”, jak twierdzi Trisulee.

Jest to zgodne z oświadczeniem premiera generalnego Prayuta Chan-o-cha na spotkaniu COP26, że Tajlandia będzie dążyć do neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla i zobowiąże się do całkowitego wyeliminowania emisji gazów cieplarnianych.

W strukturze nowego departamentu znajduje się Biuro Sekretarza, Pion Współpracy Strategicznej i Międzynarodowej, Pion Redukcji Gazów Cieplarnianych, Pion Adaptacji Klimatu, Pion Promocji Zmian Klimatu i Partycypacji Środowiskowej oraz Centrum Zmian Klimatu i Badań nad Środowiskiem.

Personel składa się z 219 urzędników służby cywilnej, 309 pracowników rządowych i 19 pracowników stałych.

Zasadniczo departament jest odpowiedzialny za proponowanie i opracowywanie strategii, planów i programów zarządzania zmianami klimatycznymi Tajlandii i redukcją gazów cieplarnianych w celu utrzymania uzgodnień na spotkaniu COP26.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=-=-===-=-=-=–=–=–=–==-

Śledź nas na FacebookTwitterwiadomości GoogleInstagramTiktokyoutubePinterestFlipboardlub Tumblr

Dołącz do nas na LINE, aby złamać alerty!
Lub, dołącz do nas na Telegramie, aby łamać alerty!

 

Zapisz się!
Tanakorn Panyadee
Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.