Francuski seryjny morderca Charles Sobhraj „Wąż” zostanie zwolniony z więzienia w Nepalu

Katmandu –

Wczoraj (21 grudnia) Sąd Najwyższy Nepalust) nakazał uwolnienie 78-letniego francuskiego seryjnego mordercy Charlesa Sobhraja, znanego jako „Wąż” i „Zabójca w bikini”.

Sobhraj przyznał się do zabicia co najmniej 20 młodych turystów z Zachodu w Azji, w tym w Tajlandii. Zwykle dodawał im narkotyki do napojów i jedzenia.

Znany jest również jako „zabójca bikini”. W Tajlandii w 1970 roku wydano za nim nakaz aresztowania. Został oskarżony o odurzanie i zabijanie kobiet w bikini na Pattaya Beach.

Został aresztowany w Katmandu w 2004 roku. Sąd Najwyższy Nepalu stwierdził, że Sobhraj odsiedział już ponad 75 procent kary za dobre sprawowanie. Ma też chorobę serca. Odsiedział łącznie 19 lat więzienia, podczas gdy wyroki dożywocia w Nepalu wynoszą 20 lat.

W ubiegłym roku BBC i Netflix wyprodukował serial telewizyjny oparty na jego szokujących zbrodniach zatytułowany „Wąż”.

ŹRÓDŁA: katmandupost Reuters bbc wieści

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Nie znaleziono subskrybenta, prawdopodobnie został już usunięty. Nie są wymagane żadne dalsze działania.

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.