Wielu obcokrajowców oddaje krew po ogromnym niedoborze krwi Rh ujemnej w Phuket

Phuket -

Cudzoziemcy oddawali krew po ogromnym niedoborze Rh ujemnego w Phuket z powodu rosnącej liczby obcokrajowców, którzy brali udział w wypadkach.

Nasza poprzednia historia:

Tajskie Biuro Imigracyjne Phuket wraz ze szpitalem Vachira zapraszają wszystkich obcokrajowców i ekspatów do oddawania krwi.

Darowizna wczoraj (22nd) odbyła się w domu towarowym Central Floresta.

Doktor Weerasak Lorthongkam, dyrektor szpitala Vachira Phuket, powiedział The Phuket Express: „W Tajlandii tylko 0.3 procent ma specjalne grupy krwi. Większość krwi Rh ujemnej znajduje się u Europejczyków, co stanowi około 15 procent”.

„Musimy oszczędzić więcej tej grupy krwi obcokrajowcom w Phuket i pobliskich prowincjach. Phuket odwiedza coraz więcej obcokrajowców. Jednocześnie wzrosła liczba cudzoziemców, którzy ulegają wypadkom”.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.