Królewska Tajska Policja nakazuje funkcjonariuszom zaprzestanie ujawniania mediom informacji o obywatelstwie zatrzymanych cudzoziemców

Tajlandia-

Według rzecznika Królewskiej Policji Tajlandii Pol General Roi Ingkhapairoj, tajskiej policji nakazano zaprzestanie podawania mediom informacji o narodowości cudzoziemców aresztowanych za domniemane przestępstwa w Tajlandii.

Nakaz został wydany późnym wieczorem, w Wigilię, 24 grudnia 2022 r., do wszystkich prowincjonalnych biur policji w Tajlandii.

Według Roi, rozkaz został wydany po „prośbach” ambasadorów niezidentyfikowanych krajów, którzy uważali, że doniesienia o rzekomych przestępstwach ich obywateli szkodzą temu, co nazywają pozytywnym wizerunkiem ich krajów.

Nakaz nie dotyczy spraw sądzonych i skazanych w tajlandzkim sądzie, a jedynie tymczasowe aresztowania i postępowanie.

Media TPN zaznaczają, że nie jest to ustawa i nie byłoby naruszeniem, gdyby prasa zamieściła obywatelstwo cudzoziemca, gdyby posiadała taką informację. Zamiast tego jest to zmiana polityki tajskiej policji.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=-=-===-=-=-=–=–=–=–==-

Dołącz do dyskusji w naszej grupie na Facebooku https://www.facebook.com/groups/438849630140035/lub w komentarzach poniżej.

 

Zapisz się!
Tanakorn Panyadee
Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.